Trwa ładowanie...
08-12-2010 16:39

Biały związek - dyspareunia

Share
Biały związek - dyspareuniaŹródło: Thinkstock
dsnmy9u

Dla większości z nas seks jest przyjemnym elementem stałego związku. Są jednak takie pary, które unikają uciech cielesnych. Taki związek jest nazywany białym i polega na tym, że partnerzy celowo wyrzekają się współżycia. Są również przypadki, kiedy kobieta lub mężczyzna są zmuszeni do unikania współżycia, ponieważ jest ono dla nich bolesnym doznaniem.

Dyspareunia to jedna z dysfunkcji seksualnych, które objawiają się odczuwaniem bólu w czasie stosunku. Może to być spowodowane stanami zapalnymi w obrębie narządów płciowych, brakiem nawilżenia pochwy (suchość pochwy w okresie postmenopauzalnym).

Zdiagnozowany problem można wyleczyć środkami farmakologicznymi ale dyspareunia może być spowodowana również czynnikami psychologicznymi. Nerwica to częsty powód, który może doprowadzić do takiej dysfunkcji. Dyspareunia objawia się bólem podczas zbliżenia, lękiem przed drugą osobą w kontekście seksualnym.

dsnmy9u

Jak uniknąć tej choroby? Bardzo ważne są pierwsze kontakty seksualne, ponieważ wyobrażenie o nich pozostaje na całe życie tworząc swego rodzaju kod, który pozostaje już w głowie kobiety.

Kobieta boi się bólu, a ten w niektórych przypadkach jest bardzo poważny - przypomina rozdzieranie. Zdarza się, że u części kobiet taki ból może zanikać w trakcie stosunku, ale nie jest to reguła. Partner musi wykazać się wielką wyrozumiałością, żeby taki związek przetrwał. Trzeba wiedzieć o tym, że takiej dysfunkcji nie można lekceważyć i rozpocząć jak najszybciej leczenie u specjalisty.

Dopuszczalne jest stosowanie środków przeciwbólowych oraz rozkurczających aby ulżyć partnerce. Przerwa w stosunkach doprowadzi tylko do oziębienia relacji między partnerami, w efekcie może dojść rozpadu związku.

Brak seksu z wyboru Seks nie zawsze musi być elementem spajającym związek pomiędzy kobietą i mężczyzną. Niekiedy brak zbliżeń nie wynika z konieczności, a jest efektem racjonalnej, świadomej decyzji. Dotyczy to tak samo mężczyzn, jak kobiet. Okazuje się, że takie osoby również dobierają się w pary, a nawet mają dzieci. Nie adoptowane - własne! Jeśli uprawnianie seksu jest spowodowane celem poczęcia dziecka to jest to dla nich dopuszczalne, choć sprawia dyskomfort obu stronom. Dla takich osób seks jest czymś śmiesznym, obrzydliwym i niepotrzebnym. Jeśli dwie osoby kochają się wzajemnie to jest mnóstwo innych sposobów na okazanie tego.

dsnmy9u

Aseksualizm

Wikipedia mówi jasno "aseksualizm - określenie lub samookreślenie osób stale nie odczuwających pożądania seksualnego". W środowiskach naukowych pojawiają się coraz częściej postulaty, żeby utworzyć czwartą orientację seksualną i nazwać się właśnie aseksualizmem.

Aseksualizm nie wyklucza wstępowania w związku. Eliminuje jedynie seks, który w ich mniemaniu jest niepotrzebny. Takie osoby nie odczuwają konieczności współżycia. Czasami próbują seksu zarówno z kobietą, jak i mężczyzną na siłę szukając w tym przyjemności lub próbując określić swoją właściwą orientację. Najczęściej jest tak, że raz nie uzyskawszy satysfakcji, do końca życia unikają cielesnych uciech

dsnmy9u
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dsnmy9u
dsnmy9u