Trwa ładowanie...
drjk2ko
Ciekawostki

Bill Cosby przyznał się do podawania kobietom środków nasennych

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Bill Cosby przyznał się do podawania kobietom środków nasennych
(PAP)
drjk2ko

Znany gwiazdor telewizyjny, komik Bill Cosby zeznał w 2005 r., że nabywał silne środki nasenne z zamiarem podawania ich kobietom, aby uprawiać z nimi seks - wynika z opublikowanych w poniedziałek dokumentów sądowych.

77-letni obecnie Cosby przyznał się do tego podczas składania zeznań w procesie, jaki wytoczyła mu wrześniu 2005 r. była pracownica Uniwersytetu Temple Andrea Constand. Cosby studiował na tej uczelni, a później był członkiem jej rady powierniczej. Utrzymywała ona, że Cosby podstępnie nakłonił ją do zażycia silnego środka usypiającego i otępiającego Methaqualone (występującego również pod handlową nazwą Quaalude) a następnie molestował ją seksualnie.

Proces zakończył się ugodą, na mocy której Cosby wypłacił Constand nieujawnioną sumę pieniędzy. Jednak dopiero w poniedziałek dziennikarzom Associated Press udało się dotrzeć do dokumentów i protokołów zeznań. Dokumenty opublikowano mimo protestów adwokatów Cosby'ego.

drjk2ko

Z protokołów przesłuchań aktora wynika, że Cosby przyznał się do nabywania tabletek Quaalude "z zamiarem podawania ich młodym kobietom, z którymi chciał uprawiać stosunki seksualne". W dalszej części zeznań Cosby usiłował je zmienić, twierdząc, że nie chodziło mu o "kobiety", ale "kobietę" oraz, że do takiej sytuacji doszło tylko raz w 1976 r. w Las Vegas.

W ubiegłych latach ponad 40 kobiet oskarżyło Cosby'ego, że podawał im środki usypiające i molestował je seksualnie. Żadna jednak nie wystąpiła formalnie na drogę sądową.

Cosby znany jest głównie z roli dr. Cliffa Huxtable'a, którego kreował w serialu "The Cosby Show" w latach 80. i 90. ub. wieku. Jednak w ub. roku jego kariera, częściowo z powodu tych oskarżeń, załamała się. Stacje telewizyjne wycofały się z projektów widowisk i seriali z jego udziałem.

drjk2ko

Podziel się opinią

Share

drjk2ko

drjk2ko