Trwa ładowanie...
05-03-2012 12:49

Biust czy intelekt? Co jest ważniejsze dla kobiet?

Biust czy intelekt? Co jest ważniejsze dla kobiet?Źródło: Fotochannels.com
d12syc6
d12syc6

Kobietom zdarza się narzekać, że mężczyźni skupiają się przede wszystkim na ich wyglądzie, a dopiero na drugim miejscu interesują się charakterem, czego odzwierciedleniem jest częstsze patrzenie na kobiecy biust niż w oczy. Okazuje się jednak, że obsesja na punkcie dwóch niezwykłych krągłości nie jest wyłącznie męską sprawą - to właśnie panie cenią sobie własne piersi wyżej niż swój intelekt. Najlepiej, żeby były duże!

Jak wykazały badania przeprowadzone przez brytyjskich ekspertów, kobiety nie mają prawa obwiniać mężczyzn o nadmierne zainteresowanie ich ciałem, ponieważ same wykazują na tym punkcie niezdrową obsesję. Szczególnie cenią sobie pełny biust - prawie połowa z nich zapytana, czy wolałaby większe piersi czy wyższe IQ, zdecydowanie wybiera to pierwsze. Z kolei jedna trzecia za pokaźnych rozmiarów biust gotowa jest oddać cały swój intelekt i po prostu zgłupieć!

Co takiego niezwykłego wynika w takim razie z posiadania większej ilości tłuszczu z przodu klatki piersiowej? Jedna czwarta pań odpowiedziała, że wraz z biustem wzrósłby poziom ich indywidualnego szczęścia, natomiast aż 60 procent pań uważa, że ułatwiłoby to im znalezienie partnera i zwiększyło męskie zainteresowanie ich osobą. Duży biust jest dla nich synonimem atrakcyjności.

Analogiczna procentowo liczba kobiet wyżej od intelektu ceni sobie szczupłą sylwetkę - za wymarzony rozmiar jest w stanie oddać swoją inteligencję jedna trzecia, a 40 procent kobiet, mając do wyboru wyższe IQ i wymiary modelki, wybrałoby oczywiście figurę niczym z wybiegu.

Eksperci, komentując wyniki badań, w którym wzięło udział 1 142 pań w wieku od 18 do 25 lat, podkreślają, że tak szokujące wyniki są rezultatem promowania w massmediach celebrytek, a na wybiegach określonego wzorca szczupłej sylwetki. Nie bez znaczenia pozostaje również coraz łatwiejszy dostęp do zabiegów chirurgii plastycznej i spadające ceny tego typu operacji, w wyniku czego zbyt mały biust czy wystający brzuch to problem, z którym można poradzić sobie łatwo jak nigdy dotąd.

d12syc6

"Kobiety,jak nigdy wcześniej poddawane są presji, by skoncentrować się na swoim ciele. Różne rodzaje biznesu, które skupiają się na kobiecym wyglądzie, obecnie kwitną, a to oznacza, że kobiety już od bardzo młodego wieku uczone są, że to, jak wyglądają, liczy się bardziej od tego, co robią. W konsekwencji mamy do czynienia z zaburzeniami odżywiania i skrajnymi posunięciami w postaci zabiegów plastycznych" - komentuje jedna z brytyjskich feministek.

Nam wydaje się, że jeśli chodzi o Polki, to nasze rodaczki radzą sobie całkiem dobrze zarówno pod względem wyglądu, jak i inteligencji. Czy wasza dziewczyna oddałaby intelekt za większy biust? Czekamy na wasze głosy.

KP/PFi

d12syc6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d12syc6