Trwa ładowanie...

Biznesowa elegancja: garnitur, buty, zegarek i... stylowy laptop

Chcąc zrobić dobre wrażenie na spotkaniu biznesowym, z pewnością wielu mężczyzn w pierwszej kolejności pomyśli o schludnym garniturze, zegarku i butach. Ubiór to jednak nie wszystko. Cennym dodatkiem jest dziś także komputer, który może wyglądać równie stylowo i robić dobre wrażenie na kontrahencie.

Płatna współpraca z RTV EURO AGD, Microsoft i Intel
  Źródło: materiały partnera
d2hcwsk
d2hcwsk
Advertisement

Elegancki sprzęt nie musi się przy tym wyróżniać tylko wyglądem. Mądrze wybrany komputer odwdzięczy się również wygodą obsługi. Laptopy wyposażone w procesory Intel Core Ultra idealnie współpracują z systemem Windows 11 i dają użytkownikowi szansę w pełni wykorzystać potencjał funkcji opartych na sztucznej inteligencji. Te usprawniają korzystanie z laptopa – niezależnie od wykonywanych zadań.

Komputer dla nowoczesnego mężczyzny

Wybór laptopa nie należy dziś do łatwych zadań, zwłaszcza z uwagi na mnogość komputerów oferowanych przez sprzedawców. Chcąc kupić nowy sprzęt, warto przemyśleć, jakie ma być jego główne zastosowanie. W przypadku komputera, który ma się przydać przede wszystkim podczas spotkań biznesowych z klientami, warto postawić na lekki, wydajny komputer, który przy okazji będzie się dobrze prezentował.

d2hcwsk

Przykładem takiego sprzętu jest ASUS Zenbook 14 wyposażony w procesor Intel Core Ultra. Taka jednostka obliczeniowa daje użytkownikowi przewagę nad innymi podczas korzystania z funkcji AI wbudowanych w system Windows 11. Komputer potrafi działać sprawniej i lepiej zarządza energią z akumulatora – w efekcie dłużej działając na jednym ładowaniu.

  materiały partnera
Źródło: materiały partnera

ASUS Zenbook 14 to lekki laptop wyposażony w 14. generacji procesor Intel Core Ultra 5, który ma 14 rdzeni, a jego zegar osiąga do 4,5 GHz w trybie Turbo. RAM to 16 GB, a szybki dysk SSD ma pojemność 1 TB. To komplet komponentów, który pozwala wykonywać szereg działań bez problemów z wydajnością. Świetnych wrażeń wizualnych dostarcza też matryca OLED z odświeżaniem do 120 Hz – wszystkie animacje są płynne, a czernie maksymalnie głębokie.

Czternaście rdzeni procesora Intel Core Ultra zostało podzielonych na różne typy, które sprawdzają się w innych zastosowaniach. Cztery z nich stworzono z myślą o maksymalnej wydajności podczas wysokiego obciążenia, osiem wykorzystywanych jest do większości zadań, kiedy potrzebna jest efektywność, a dwa pozostałe przemyślano tak, by dostarczały możliwie wysoką wydajność przy minimalnym zużyciu energii. Dodatkowo cały procesor Core Ultra stworzono tak, by jak najsprawniej obsługiwał funkcje oparte na AI w systemie operacyjnym.

d2hcwsk

Sztuczna inteligencja w Windows 11

Windows 11, który działa w nowoczesnych komputerach, pozwala na wykonywanie szeregu operacji bez konieczności instalowania dodatkowego oprogramowania, co jest możliwe między innymi dzięki wykorzystaniu sztucznej inteligencji. To duży atut, który pozwala zaoszczędzić nie tylko czas, ale i cenne miejsce na dysku komputera.

  materiały partnera
Źródło: materiały partnera

Wśród wielu działań, użytkownik Windows 11 może w ten sposób między innymi zaplanować automatyczne wykonywanie kopii zapasowych, wygodnie edytować zdjęcia i filmy czy przygotowywać zrzuty ekranu, a potem załączyć je choćby do wiadomości e-mail do kontrahenta. To tylko część funkcji, których lista jest stale rozszerzana, Windows 11 na bieżąco otrzymuje bowiem aktualizacje – stale zwiększające nie tylko funkcjonalność, ale i bezpieczeństwo systemu.

d2hcwsk

Jednym z kluczowych elementów Windowsa 11 jest Smart App Control – oprogramowanie, które czuwa nad działaniami użytkownika i podpowiada, jakie programy mogą pomóc w wykonaniu konkretnego zadania. Windows 11 sprawia w ten sposób, że w komputerze pojawią się tylko wartościowe aplikacje, które pozwolą szybko wykonać dane zadanie. Dla użytkownika oznacza to po prostu spokój i oszczędność czasu – co w biznesie jest przecież kluczowe.

Wszystkie te działania są przy tym wykonywanie sprawnie głównie dzięki współpracy systemu z procesorami Intel Core Ultra, które dostosowano do zadań opartych na AI. Wybierając nowy laptop, który ma się sprawdzić w wielu sytuacjach biznesowych, i to przez lata, warto więc wziąć to pod uwagę, aby sprzęt nie zawiódł w żadnej sytuacji.

Płatna współpraca z RTV EURO AGD, Microsoft i Intel
d2hcwsk
d2hcwsk