Trwa ładowanie...
15-01-2016 11:43

Błedy modowe mężczyzn - 6 najczęściej popełnianych przez mężczyzn błędów modowych

Kochanowski w swojej twórczości pisał „nie szata zdobi człowieka(…)”, ale czy w dzisiejszych czasach, w naszym życiu codziennym czy w życiu biznesowym cytat ten ma uzasadnienie? Sposób mówienia i zawarte w komunikacie treści tylko w jednej trzeciej wpływają na nasz wizerunek. Znacznie większy wpływ na ocenę naszej osoby ma nasz wygląd, nasza postawa, savoir vivre.

Błedy modowe mężczyzn - 6 najczęściej popełnianych przez mężczyzn błędów modowychŹródło: 4gentleman.pl
d2z170y
d2z170y

Kochanowski w swojej twórczości pisał „nie szata zdobi człowieka(…)”, ale czy w dzisiejszych czasach, w naszym życiu codziennym czy w życiu biznesowym cytat ten ma uzasadnienie? Sposób mówienia i zawarte w komunikacie treści tylko w jednej trzeciej wpływają na nasz wizerunek. Znacznie większy wpływ na ocenę naszej osoby ma nasz wygląd, nasza postawa, savoir vivre.

Widząc kogoś na ulicy, na spotkaniu rekrutacyjnym czy po prostu wśród nowo poznanych znajomych - pierwsze wrażenie jest najważniejsze. Każdy wówczas swoją uwagę koncentruje na wyglądzie drugiej osoby. Brudne buty, potargane włosy, niewyprasowana koszula, pognieciony t-shirt - to wszystko poddane jest szybkiej weryfikacji. A od tego, jak się zaprezentujemy, często wiele może zależeć.

Brudne buty

Pierwszym błędem notorycznie popełnianym przez mężczyzn i często widzianym na ulicach są brudne buty. W wielu przypadkach nawet najdroższy i gustowny garnitur czy świetnie dobrany ubiór codzienny nie będą się prezentowały dobrze, jeśli buty będą brudne. Warto poświęcić kilkanaście minut w tygodniu na solidne pastowanie i czyszczenie obuwia.

Ważna rada: skórzane buty zawsze pastujemy po ich użytkowaniu, nie tuż przed wyjściem. Skóra musi mieć czas na odpowiednią konserwację. Stosując tę prostą zasadę, możesz także zwiększyć żywotność obuwia.

(źródło: 4gentleman.pl)

d2z170y

Niezadbane włosy

Kolejnym ważnym elementem dobrego wyglądu są włosy. Należy zadbać o to, aby nie dopuszczać do ich przetłuszczania i aby zawsze były dobrze ułożone. Warto też skorzystać z usług fryzjera, który ma odpowiednią wiedzę na ten temat i potrafi doradzić, jaka fryzura jest najodpowiedniejsza do kształtu głowy.

(źródło: 4gentleman.pl)

Za duże lub za małe rozmiary ubrań

W wielu przypadkach ubrania nawet najlepszych marek nie zrobią na nikim wrażenia, jeśli nie będą odpowiednio dopasowane. Zdarza się, że główną przesłanką w wyborze odpowiedniego garnituru lub marynarki jest wygoda, mniej względy estetyczne. Dobrze dopasowany garnitur z sieciówki jest lepszą opcją, niż wiszący garnitur ze zbyt długimi rękawami luksusowej marki, wiszący sweter czy obcisły t-shirt. Jeśli ubranie nie pasuje do waszej sylwetki, można je skorygować u krawcowej. Odpowiedni rozmiar ubrania to podstawa dobrego wyglądu - nie metka!

d2z170y

Duża ilość dodatków

Dużo nie znaczy dobrze! W ostatnim czasie modny jest przepych - im więcej, tym lepiej. Duża ilość wisiorków, bransoletek, pierścieni czy chustek wprowadza bałagan i odciąga uwagę od twarzy. Mężczyźni ilość dodatków powinni ograniczyć do minimum. Obwieszając się wisiorkiem, dorzucając bransoletkę, zegarek i do tego jeszcze sygnet lub spinki, ukazuje się obraz, jak nie powinien wyglądać mężczyzna. Często mniej znaczy więcej, szczególnie w męskim wyglądzie.

(źródło: 4gentleman.pl)

d2z170y

Zapach

Zapach, podobnie jak garnitur, rodzaj butów czy dodatków, może podkreślać styl mężczyzny. Innych zapachów używają młodzi panowie, a innych dojrzali. Warto wybrać jeden lub dwa charakterystyczne dla siebie zapachy, niż codziennie stosować inny. Dzięki temu będzie to kolejny element scalający i podkreślający twój styl.

Pogniecione ubranie

Podobnie jak ze zbyt dużymi ubraniami, wygnieciona koszula, sweter lub spodnie wcale nie dodają uroku, a wręcz przeciwnie - psują dobrą stylizację. Warto poświęcić trochę czasu, aby przed wyjściem wyprasować koszulę, koszulkę lub spodnie. Ktoś może stwierdzić, że to banał, ale jak dobrze wiemy - diabeł tkwi w szczególe.

Reasumując, świetnie dobrane ubranie, nawet z sieciówki, czystość i schludność wywołują pozytywne reakcje u osób z najbliższego otoczenia. Pamiętajcie, że garnitur kupiony w topowym salonie nie będzie wyglądał dobrze, jeśli będzie za duży. Koszt skrócenia rękawów czy spodni nie jest wysoki, a taki prosty zabieg czyni cuda. Warto szukać optymalnego rozmiaru ubrań tak, aby były nie za duże i nie nazbyt obcisłe. Zadbane włosy, zapach i czyste buty to kropka nad "i".

d2z170y

[

Albert Borowiecki, autor jednego z nielicznych blogów w Polsce o klasycznej modzie męskiej www.4gentleman.pl. Niestrudzony podróżnik, miłośnik włoskiego stylu ubioru i dobrego wina. ]( http://4gentleman.pl ){:external}

d2z170y
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2z170y