Trwa ładowanie...
d27kio4

Bluza nie tylko sportowa. Świetnie sprawdzi się też poza siłownią

Ciepła bluza doskonali sprawdzi się w chłodniejsze dni. A tych w najbliższych tygodniach będzie bardzo dużo. Bluza to bardzo praktyczna część garderoby i od dawna nie kojarzy się tylko z sportem albo miłośnikami rapu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Bluza nie musi być szarym workiem
Bluza nie musi być szarym workiem (iStock.com, Fot: iStock)
d27kio4

Pierwsza bluza z kapturem powstała w latach 30. XX wieku w ojczyźnie trampek i dżinsów. Stworzono ją z myślą o amerykańskich robotnikach, dla których bluza z kapturem stała się częścią stroju roboczego.

Właśnie z tego powodu bluzy mają ściągacze na dole, górze i końcach rękawów. Bluzy powinny być luźne, bo nie tylko gruby dres ma chronić przed chłodem, ale też powietrze znajdujące się pomiędzy bluzą a naszym ciałem.

Praktyczność bluzy docenili nie tylko amerykańcy robotnicy. Następną grupą byli studenci college'ów, którzy szczególnie upodobali sobie ten element garderoby tworząc z niego znak rozpoznawczy swojej uczelni. W wielu sklepach można kupić bluzy dresowe stylizowane na te z amerykańskich szkół. Trend przyszedł również do Polskich liceów i uniwersytetów, których studenci zaczęli nosić bluzy z logo własnej szkoły.

Bluza świetnie sprawdzi się w sportowych, ale też codziennych stylizacjach. Przyjście w niej na wieczorne spotkanie ze znajomymi a nawet do pracy nie jest już źle odbierane. Tym bardziej, że bluza nie musi być szarym workiem, który zakładamy na siebie, gdy bardzo nam się nie chce ubierać, ale jednak wypadałoby to zrobić.

d27kio4

Bluzy to bogactwo wzorów i kolorów. Hitem stały się takie z nadrukiem na całej bluzie. Modne stały się motywy kwiatowe i zwierzęce, co jeszcze 20 lat temu byłoby nie do pomyślenia. Ten przykład pokazuje, jak zmienił się odbiór bluzy. Tylko od nas zależy, jaką bluzę na siebie założymy. Wybór jest praktycznie nieograniczony i wszystko zależy od naszego gustu i charakteru.

d27kio4

Podziel się opinią

Share

d27kio4

d27kio4