Trwa ładowanie...

Bóg na kozetce psychoanalityka

Share
Bóg na kozetce psychoanalityka
Źródło: WP
d288jw6

Swoim najnowszym albumem Maciej Łazowski udowodnił wykładowcom Wyższej Szkoły Sztuki i Projektowania w Łodzi, że potrafi płynnie posługiwać się językiem komiksu. Niestety czytelnikom udowodnił także, że o wiele lepiej radził sobie w krótkich formach.

Debiutancki album Łazowskiego, był jednocześnie pracą zaliczeniową na uczelni rysownika. Zainteresowało się nią wydawnictwo Kultura Gniewu. "Boska tragedia" może sugerować odważne nawiązania do jednego z największych arcydzieł światowej literatury. Jednak komiks Łazowskiego odwołuje się do poematu Alighieriego jedynie w tytule. Fabularnie jest to rzecz całkowicie autonomiczna, chętniej cytująca współczesną popkulturę niż średniowieczne i renesansowe arcydzieła.

Oto nadchodzi koniec świata. Ludzkość wie o tym, gdyż przemówił do niej sam Bóg. Informacja wywołuje szok. Niewierni masowo się nawracają, Watykan triumfuje, ateiści błagają o przebaczenie. Szybko okazuje się jednak, że nie wszyscy słyszeli głos Boga. A skoro nie wszyscy go słyszeli, to być może Stworzyciel nie jest wszechmogący? Z pomocą przychodzi Jezus Chrystus, a kluczem do zagadki boskiej bezsilności okaże się być psychoanaliza.

Czytaj więcej w serwisie Komiksomania.pl

d288jw6

Podziel się opinią

Share
d288jw6
d288jw6