Trwa ładowanie...
drfu07y
Ludzie

Bogusław Linda o polskich mężczyznach

Share
Bogusław Linda o polskich mężczyznach
Źródło: ONS.pl
drfu07y

91% polskich mężczyzn twierdzi, że spełnia obietnice, które składa innym, tak samo jak Bogusław Linda, który od wielu lat jest uosobieniem prawdziwego mężczyzny. Dlatego marka Bols Platinum wraz z aktorem postanowiła sprawdzić, w jakich jeszcze obszarach życiowych polscy mężczyźni kierują się podobnymi zasadami.

Każdy powinien w życiu kierować się wartościami, które definiują go w oczach innych jako mężczyznę. Niestety mam wrażenie, że zasady, jakimi kieruję się ja lub moi przyjaciele, powoli zanikają. Dlatego wraz z marką Bols Platinum chcieliśmy się przekonać, co dla polskich mężczyzn znaczy odwaga, lojalność, obietnica - mówi Bogusław Linda, komentując wyniki badań.

Odwaga i bezkompromisowość

drfu07y

Jednym z kluczowych aspektów męskości jest odwaga. Dotyczy ona zarówno życia prywatnego, jak i zawodowego. To także bezsprzecznie jedna z najważniejszych cech u mężczyzn, jaką cenią kobiety. Wszystkie kobiety.

Obok odwagi, wysoko oceniane są nieprzejmowanie się opinią otoczenia i podejmowanie działań wbrew innym - co cechuje 83% przebadanych osób. 70% respondentów odpowiedziało, że widząc niebezpieczną sytuację, należy zareagować niezależnie od późniejszych konsekwencji, a tyle samo (71%) w uzasadnionych sytuacjach jest w stanie złamać obowiązujące reguły.

Gdybym przejmował się opinią otoczenia, nie byłbym tu, gdzie jestem. Zawsze miałem swoje zdanie w kluczowych sprawach, a gdy było trzeba podejmowałem odważne decyzje i działałem wbrew opinii innych. W końcu to moje życie, za które sam ponoszę odpowiedzialność. Tym bardziej cieszy mnie taki wynik badania, który pokazuje, że polscy mężczyźni nie boją się podejmowania trudnych decyzji.

Lojalność i męskie słowo

drfu07y

Do zasad, jakimi kieruje się męska część naszego społeczeństwa, z pewnością można zaliczyć dotrzymywanie danego słowa oraz stawanie w obronie przyjaciół w sytuacjach kryzysowych. Aż 91% osób twierdzi, że spełnia obietnice, które składa innym. Tyle samo ankietowanych deklaruje, że staje w obronie swoich przyjaciół, kiedy tego potrzebują.

Jeżeli dajesz komuś słowo, to zawsze, ale to zawsze go dotrzymuj. Tutaj nie ma miejsca na wyjątki. Szczególnie w obecnych czasach, gdy coraz więcej osób, nawet tych publicznych, dużo mówi, obiecuje, a potem o wszystkim zapomina. To cię definiuje nie tylko jako mężczyznę, ale jako człowieka.

Emocje, dyskrecja i rozwiązywanie problemów

Potwierdza się opinia, że prawdziwy mężczyzna powinien umieć kontrolować swoje emocje, nawet w ciężkich chwilach - uważa tak 76% badanych. W parze z trzymaniem nerwów na wodzy idzie również trzymanie w sekrecie powierzonych tajemnic - 89%.

drfu07y

Prawdziwy facet to człowiek z krwi i kości, który też ma prawo do słabości - nawet płaczu. Trzeba tylko wiedzieć kiedy trzeba zachować zimną krew i wziąć się w garść. Takie sytuacje zdarzały mi się wielokrotnie, czy to na planie filmowym, czy w prywatnym życiu - podkreśla aktor.

Wyniki badań potwierdzają także powszechną opinię, że problemy mężczyzna powinien rozwiązywać samodzielnie, gdyż to świadczy o jego zaradności życiowej. Największa grupa ankietowanych (30%) rozmawia o swoich prywatnych sprawach z innymi raz na kilka miesięcy, a nawet rzadziej.

Kobieta i rodzina

Mężczyźni najbardziej zgodni są w jednym - aż 96% w wyjątkowej sytuacji zawsze jest w stanie stanąć w obronie swojej partnerki. Pomimo tego, że zazwyczaj są odważni i bezkompromisowi, to jednocześnie według kodeksu czystych zasad potrafią się zachować w towarzystwie kobiety (90%) oraz traktować ją z szacunkiem i po szarmancku (86%). Równie wysoki wskaźnik (93%) uzyskała odpowiedź, w której zapytano o to, czy czują się odpowiedzialni za swoją rodzinę i zapewnienie jej bytu - 87%.

drfu07y

Obrona swojej partnerki była, jest i - mam wrażenie - zawsze będzie jedną z podstawowych reguł, jakimi kierują się mężczyźni. Z tak dobrego wyniku mogą się cieszyć wszystkie kobiety, które u boku swojego mężczyzny zawsze będą czuły się bezpiecznie - potwierdza Bogusław Linda.

Na uwagę zasługuje także fakt, że 91% respondentów potrafi docenić pomoc, mówiąc "dziękuję", a 78% robiąc coś dla innych, nie oczekuje niczego w zamian.

Kto dla Polaków jest męskim wzorem?

Polskim ankietowanym zdecydowanie najbliżej (14%) jest do Bogusława Lindy. Aktor ten poprzez role, jakie zagrał w kultowych polskich filmach sensacyjnych, stworzył wizerunek człowieka, który idzie przez życie, trzymając się czystych zasad.

drfu07y

Cieszę się bardzo, że jestem postrzegany jako osoba, która kieruje się w życiu czystymi zasadami. Całe życie staram się iść wyznaczoną przez siebie drogą, bez kompromisów z jasno wyznaczonymi celami.

Ten wizerunek pokrywa się z odpowiedziami męskiej części naszego społeczeństwa. 14% respondentów opowiedziało się również za osobą Macieja Stuhra, a dalsze miejsca według respondentów zajęli Robert Więckiewicz (5%) oraz Kuba Wojewódzki (4%).

Z ankiety przeprowadzonej przez markę Bols Platinum, wynika, że polscy mężczyźni posiadają i kierują się w życiu zbiorem konkretnych zasad. Co więcej, większość uznaje je również za uniwersalne i zgadza się, że warto kierować się nimi w życiu codziennym - zarówno na polu osobistym jak i zawodowym.

Metodologia badań

drfu07y

Badanie zostało zrealizowane metodą CAWI (Computer Assisted Web Interview) w technice Real Time Sampling polegającej na losowej emisji ankiet w formie okien wyświetlanych użytkownikom internetu. Ankiety były emitowane na stronach o wysokim łącznym zasięgu w dniach 7-11 maja 2013r. Analizą objęto próbę 500 mężczyzn w wieku 18-50 lat. Struktura próby została skorygowana przy użyciu wagi analitycznej tak, by odpowiadała pod względem cech demograficznych (wieku, poziomu edukacji) strukturze polskich mężczyzn w wieku 18-50.

Mat. pras.

drfu07y

Podziel się opinią

Share
drfu07y
drfu07y