Trwa ładowanie...
06-03-2012 12:57

Boli ją głowa? Potrzebuje dobrego seksu!

Boli ją głowa? Potrzebuje dobrego seksu!Źródło: Fotochannels.com
d8h2men
d8h2men

* Obśmiana na wszelkie możliwe sposoby kobieca wymówka na wymiganie się od seksu pt. "boli mnie głowa" wcale nie jest przypadkowa i może mieć więcej wspólnego z rzeczywistym poziomem libido i jakością życia seksualnego niż by się mogło do tej pory wydawać. Okazuje się, że chroniczne bóle głowy u kobiet są ściśle powiązane z seksem! Może nie sprawdzasz się w łóżku? A może wszystkiemu winna jest jej boląca głowa?*

Włoscy uczeni z Uniwersytetu w Pawii postanowili wziąć pod lupę kobiety uskarżające się na ciężkie migreny. Średni wiek badanych wynosił 40 lat, a większość z nich od lat bezskutecznie próbowała pozbyć się powracających napadów bólu głowy - niektóre z nich zmagały się z migreną nawet 15 dni w każdym miesiącu! Badacze standardowo skupili się na rozpoznaniu neurologicznym i historii choroby, ale przeprowadzili również szczegółowy wywiad dotyczący życia seksualnego pacjentek. Wyniki okazały się jednoznaczne!

Około 90 procent przebadanych kobiet cierpiących na migreny miało poważne dysfunkcje na tle seksualnym o nasileniu dużo większym od standardowych problemów, które mogą występować na poszczególnych etapach życia. Z kolei 29 procent kobiet skarżyło się na stres i napięcie związane z kwestiami łóżkowymi: "Kobiety skarżące się na dotkliwe bóle głowy wyróżniają się wysoką liczbą symptomów świadczących o zaburzeniach w życiu seksualnym" - piszą włoscy uczeni w artykule podsumowującym badania.

Jakkolwiek rodzaje problemów seksualnych nie różniły się zbytnio w zależności od typu i nasilenia migreny, to jednak panie cierpiące na najbardziej dotkliwe i długotrwałe bóle głowy najczęściej cierpiały również na hipolibidemię - częściowy lub całkowity zanik popędu płciowego czyli po prostu seksualną oziębłość. 17 procent z nich nie dość, że nie czuła w ogóle popędu, to dodatkowo ubolewała nad tym faktem, co było źródłem znacząco gorszego samopoczucia psychicznego. Jednak 20 procent oziębłych pań w ogóle nie przejmowała się tym, że ich życie seksualne całkowicie zamarło!

d8h2men

Jaki jest związek między bólem głowy a kiepskim popędem seksualnym i problemami w łóżku? Uczeni ostrożnie zaznaczają, że choć potrzebne są dodatkowe badania, które wyjaśnią tę kwestię, już dziś możemy mówić o "ubocznych skutkach bólu". Ich zdaniem każdy ból upośledza pożądanie i wrażliwość na bodźce. Dodatkowo, migreny często powiązane są z zaburzeniami nastroju, depresją i niepokojem, które również upośledzają życie seksualne. Środki farmakologiczne stosowane w terapii dodatkowo pogarszają sprawę. Stąd tylko krok do problemów w relacji z partnerem i rozwodu.

Niezależnie od tego, w jak ciemnych barwach rysuje się współżycie z cierpiącą na migrenę partnerką, warto pamiętać, że nic tak nie łagodzi bólu głowy jak dobry seks - wytwarzane hormony szczęścia mają zbawienny wpływ na organizm i samopoczucie.

KP/PFi

d8h2men
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d8h2men