Trwa ładowanie...

Brak seksu? Nie dla młodzieży

Brak seksu? Nie dla młodzieżyŹródło: Jupiterimages
da024sb
da024sb

Jak dowodzą najnowsze badania brytyjskich naukowców dotowane przez państwo szkolne programy propagujące wstrzemięźliwość seksualną młodzieży są nieefektywne.

Jak zauważają naukowcy, dla amerykańskich i brytyjskich polityków i osób odpowiedzialnych za edukację, wstrzemięźliwość seksualna jest najlepszym zabezpieczeniem przed zarażeniem wirusem HIV.

Rokrocznie tysiące dolarów i funtów z państwowych budżetów jest pompowanych w nie przynoszące żadnych efektów działania. Jak twierdzą naukowcy z Oksfordu _ obok zachęcania do mniejszej swobody seksualnej trzeba też promować używanie prezerwatyw_.

Tymczasem badania przeprowadzone na 16 tysiącach amerykańskich nastolatków, biorących udział w programie "jedynie abstynencja" – dowodzą, że taki rodzaj edukacji seksualnej skupia się przede wszystkim na zachęcaniu młodzieży do opóźnienia decyzji o rozpoczęciu współżycia i przekonywaniu do ograniczenia się tylko do jednego partnera. W zajęciach nie padło ani jedno zdanie o konieczności stosowania prezerwatyw (i antykoncepcji w ogóle).

da024sb

Jak świat światem, burza hormonalna jest rzeczą nie do przeskoczenia, a młodzież zawsze ciągnęło do jak najszybszego zerwania zakazanego owocu. Większość dzieciaków biorących udział w zajęciach z drwiną i przekąsem uśmiechała się pod nosem z rozwiązań proponowanych przez prowadzących.

Jest jasne, że młode umysły wymagają troskliwej opieki i odpowiedniego kształtowania, ale oprócz tego konieczne jest przekazanie rzetelnej wiedzy o seksie, a przede wszystkim o antykoncepcji, dzięki czemu młodzi unikną skrzywień psychicznych (i fizycznych) w dalszym życiu.

Młodzież, którą próbuje się wyedukować w tenże jakże „postępowy amerykański sposób” (który w pewnym czasie próbowano także zaadoptować w Polsce) częściej zaraża się chorobami wenerycznymi, oraz zachodzi w nieplanowane i niechciane ciąże.

da024sb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
da024sb