Trwa ładowanie...

Brelok dla kierowcy. Przyda się w razie kolizji

Najpotrzebniejsze akcesoria, które przydadzą się podczas stłuczki, znajdziesz nie tylko w apteczce, ale również przy stacyjce. Wystarczy zaopatrzyć się w niewielki i praktyczny brelok, który zaoszczędzi sporo problemów, a w skrajnych wypadkach może nawet uratować życie.

Share

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Kierowcy szybko docenią ten praktyczny gadżet
Kierowcy szybko docenią ten praktyczny gadżetŹródło: YouTube.com
d2hcdng

Multitoole samochodowe przyjmują postać niewielkich breloczków zamkniętych w poręcznej i wytrzymałej obudowie z tworzywa sztucznego. Jeśli poświęcisz chwilę na ich przetestowanie, możliwości mogą cię zadziwić.

Rozwiązanie na długą podróż

Przed rozpoczęciem jazdy warto chociaż pobieżnie sprawdzić stan samochodu. To może oszczędzić problemów i nieprzyjemności przy ewentualnej kontroli, a także pozwoli uniknąć sporych wydatków w razie awarii. Rutynowy przegląd to jedno, poza tym warto sprawdzić bezpieczniki, światła, a także stan opon. Zwłaszcza ten ostatni jest kluczowy podczas długich tras.

Z tego powodu dobrze będzie zaopatrzyć się w niewielkie urządzenie, które sprawdzi stan zużycia bieżnika i ciśnienie w oponach. Wszystko to znajdziesz w praktycznym breloku samochodowym. Miarka z podziałką ukryta w kolorowej części z kółkiem pozwoli jednoznacznie określić, czy czas już pomyśleć o nowych oponach. Przy okazji warto przytknąć miernik ciśnienia do wentyla, by sprawdzić, czy konieczna będzie wizyta na stacji benzynowej w celu dopompowania opon.

d2hcdng

Przydatne w razie stłuczki

Może się zdarzyć, że na drodze będziemy świadkami wypadku bądź stłuczki. W takim przypadku należy udzielić pierwszej pomocy i czekać na przyjazd odpowiednich służb. Pierwszą barierą, która oddziela pomoc od osób poszkodowanych, jest szyba samochodu. Czasem, gdy drzwi są mocno wgniecione lub auto jest zamknięte od środka, trzeba będzie samodzielnie zbić szybę.

Oczywiście nie można tego zrobić bezmyślnie, ale należy zadbać o bezpieczeństwo swoje i poszkodowanych, dlatego najpierw wybierz szybę, za którą nie znajduje się kierowca ani żaden z pasażerów. Przed przystąpieniem do wybijania szyby należy zabezpieczyć dłoń przed opadającymi kawałkami szkła, najlepiej owijając ją w kawałek materiału – bluzę bądź koszulkę.

Szyby nie da się oczywiście wybić gołymi rękami, potrzeba do tego twardego przedmiotu takiego jak klucz do kół, gaśnica czy profesjonalny zbijak. Zamontowany w nim mechanizm po dociśnięciu do szyby naciąga sprężynę, która zmienia siłę nacisku w uderzenie zdolne poradzić sobie ze wzmocnioną samochodową szybą. Wystarczy jedno podejście.

brelok materiały partnera
Warto mieć go zawsze przy sobieŹródło: materiały partnera

Poradzisz sobie z pasami

Kolejnym problemem mogą być zablokowane pasy bezpieczeństwa. W przypadku, gdy należy wynieść poszkodowaną osobę z auta, a mechanizm zaciął się, trzeba będzie je przeciąć. Przyda się do tego praktyczny nożyk do cięcia, który umieszczono w wielu multitoolach samochodowych. Ostrze otoczone jest z trzech stron przez obudowę, dzięki czemu nawet pod wpływem emocji nie musisz bać się o skaleczenia. Nożyk jest przy tym na tyle ostry, że przetnie wzmocnione pasy bezpieczeństwa jak papier.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d2hcdng

Podziel się opinią

Share
d2hcdng
d2hcdng