Trwa ładowanie...
d3xykll

Brelok ratunkowy. Przyda się nie tylko w razie kolizji

Najpotrzebniejsze akcesoria, które przydadzą się podczas stłuczki, znajdziesz nie tylko w apteczce, ale również przy stacyjce. Wystarczy zaopatrzyć się w niewielki i praktyczny brelok, który zaoszczędzi sporo problemów, a w skrajnych wypadkach może nawet uratować życie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nawet ostrożny kierowca może czasem potrzebować pomocy
Nawet ostrożny kierowca może czasem potrzebować pomocy (Pexels)
d3xykll

Multitool samochodowy to niewielki zestaw narzędzi pierwszej pomocy zamknięty w formie breloczka z tworzywa sztucznego. Jeśli poświęcisz chwilę na przetestowanie jego możliwości, możesz się zdziwić.

Rozwiązanie na długą podróż

Przed rozpoczęciem jazdy warto chociaż pobieżnie sprawdzić stan samochodu. To może oszczędzić problemów i nieprzyjemności przy ewentualnej kontroli, a także pozwoli uniknąć sporych wydatków w razie awarii. Rutynowy przegląd to jedno, poza tym warto sprawdzić bezpieczniki, światła, a także stan opon. Zwłaszcza ten ostatni jest kluczowy podczas długich tras.

d3xykll

Z tego powodu dobrze będzie zaopatrzyć się w niewielkie urządzenie, które sprawdzi stan zużycia bieżnika i ciśnienie w oponach. Wszystko to znajdziesz w praktycznym breloku samochodowym. Miarka z podziałką ukryta w kolorowej części z kółkiem pozwoli jednoznacznie określić, czy czas już pomyśleć o nowych oponach. Przy okazji warto przytknąć miernik ciśnienia do wentyla, by sprawdzić, czy konieczna będzie wizyta na stacji benzynowej w celu dopompowania opon.

 Pixabay
(Pixabay)

Poradzisz sobie z pasami

Kolejnym problemem mogą być zablokowane pasy bezpieczeństwa. W przypadku, gdy należy wynieść poszkodowaną osobę z auta, a mechanizm zaciął się, trzeba będzie je przeciąć. Przyda się do tego praktyczny nożyk do cięcia, który umieszczono w wielu multitoolach samochodowych. Ostrze otoczone jest z trzech stron przez obudowę, dzięki czemu nawet pod wpływem emocji nie musisz bać się o skaleczenia. Nożyk jest przy tym na tyle ostry, że przetnie wzmocnione pasy bezpieczeństwa jak papier.

d3xykll

Przydatne w razie stłuczki

Może się zdarzyć, że na drodze będziemy świadkami wypadku bądź stłuczki. W takim przypadku należy udzielić pierwszej pomocy i czekać na przyjazd odpowiednich służb. Pierwszą barierą, która oddziela pomoc od osób poszkodowanych, jest szyba samochodu. Czasem, gdy drzwi są mocno wgniecione lub auto jest zamknięte od środka, trzeba będzie samodzielnie zbić szybę.

Oczywiście nie można tego zrobić bezmyślnie, ale należy zadbać o bezpieczeństwo swoje i poszkodowanych, dlatego najpierw wybierz szybę, za którą nie znajduje się kierowca ani żaden z pasażerów. Przed przystąpieniem do wybijania szyby należy zabezpieczyć dłoń przed opadającymi kawałkami szkła, najlepiej owijając ją w kawałek materiału – bluzę bądź koszulkę.

Szyby nie da się oczywiście wybić gołymi rękami, potrzeba do tego twardego przedmiotu takiego jak klucz do kół, gaśnica czy profesjonalny zbijak. Zamontowany w nim mechanizm po dociśnięciu do szyby naciąga sprężynę, która zmienia siłę nacisku w uderzenie zdolne poradzić sobie ze wzmocnioną samochodową szybą. Wystarczy jedno podejście.

Treści redakcyjne są całkowicie niezależne. Rozwój serwisu zależy od naszych czytelników. Wspierasz nas, kupując produkty z linków lub boksów zamieszczonych w tekście.

d3xykll

Podziel się opinią

Share
d3xykll
d3xykll