Trwa ładowanie...

Bushcraft dla zapaleńców. Skompletuj niezbędny ekwipunek

Spokojny biwak w lesie, wielodniowa, survivalowa przygoda – wiele osób marzy o prawdziwej przygodzie na łonie natury. Jeśli chcesz przeżyć prawdziwą przygodę, której bliżej jest do wypadu survivalowego niż leniwego biwaku na łonie natury, warto zainteresować się bushcraftem.

Share

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Bushcraft dla zapaleńców. Skompletuj niezbędny ekwipunekŹródło: pixabay.com
d1mzzq4

Marzysz o długiej wycieczce po bezdrożach z dala od cywilizacji? Warto zainwestować w kilka praktycznych gadżetów, które zabierzesz ze sobą w kieszeń. Dzięki nim podróżowanie obejdzie się bez przykrych niespodzianek.

Czym jest bushcraft

Bushcraft to umiejętność przeżycia w lesie, z dala od skupisk ludzkich. Każdy tego typu wypad to prawdziwe wyzwanie dla ludzi uzależnionych od zdobyczy cywilizacyjnych. Wlicza się w to zarówno umiejętność rozpalenia ognia przy pomocy krzesiwa, jak i znalezienie lub zbudowanie prowizorycznego schronienia ze znalezionych w lesie surowców. W przeciwieństwie do survivalu nie chodzi o przetrwanie w ekstremalnych warunkach, a raczej o nauczenie się życia w dziczy – pozyskiwania surowców, szukania pożywienia i budowania schronienia, które przetrwa burze i wichury.

Dobrze spakuj plecak

Podstawową zasadą bushcraftu jest odpowiedni dobór sprzętu, który powinien zmieścić się w plecaku. Optymalna pojemność wszystkich kieszeni powinna mieścić się w granicach 20-30 litrów. Z jednej strony będziesz w stanie zabrać wszystkie najważniejsze rzeczy, z drugiej nie obciążysz pleców. Siekierka, piła, nóż czy koc to absolutna podstawa, bez której trudno przetrwać włóczęgę po lesie.

d1mzzq4

Warto potraktować wyprawę do lasu jako doskonałą okazję do nauczenia się pozornie prostych rzeczy – korzystania z mapy i kompasu, rozpoznawania gatunków drzew czy miejsca, które byłoby odpowiednie pod rozbicie obozowiska. Dlatego dobrze mieć ze sobą kompas oraz mapę pobliskich terenów. Zwolennicy bardziej nowoczesnych rozwiązań mogą pokusić się o pieszą nawigację GPS – nie zawiedzie cię nawet wtedy, gdy telefon straci zasięg. Dobrze mieć przy sobie również niewielki scyzoryk z podstawowymi narzędziami, zapas wody oraz dobre rękawice robocze, które ochronią dłonie przed uszkodzeniami.

Na wypad należy zabrać ze sobą również artykuły pierwszej pomocy. Niewielka apteczka, bandaż czy woda utleniona mogą się przydać i oszczędzić ci wielu nieprzyjemności.

Co do jedzenia?

Dobór jedzenia zależy od tego, ile czasu zamierzasz spędzić w terenie oraz z kim wybierasz się na wyprawę. Jeśli podróżujesz samotnie i planujesz jedynie kilkugodzinną wyprawę, lepiej zaopatrzyć się w lekkie i sycące przekąski, które nie zajmują dużo miejsca. W tym celu warto wziąć ze sobą batoniki proteinowe, czekoladę lub suszone owoce. Kilkudniowy wypad wymaga odpowiednio przygotowanych racji żywnościowych, które będą w stanie przetrwać długi czas.

Do podgrzania gotowych racji żywnościowych warto użyć specjalnych podgrzewaczy chemicznych. Gotową kopertę ze specjalnym środkiem chemicznym należy zalać zwykłą wodą, która po wejściu w reakcję z podgrzewaczem gwałtownie zwiększy jej temperaturę i umożliwi podgrzanie gotowego posiłku.

Treści redakcyjne są całkowicie niezależne. Rozwój serwisu zależy od naszych czytelników. Wspierasz nas, kupując produkty z linków lub boksów zamieszczonych w tekście.

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d1mzzq4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1mzzq4
d1mzzq4