Trwa ładowanie...

But na każdą porę cyklu

But na każdą porę cykluŹródło: Jupiterimages
d128ldy
d128ldy

Męskim okiem

* Że kobieta się zmienia - wiemy wszyscy. Że miewa humory i zmienne upodobania, że raz jest oziębła, a innym znów razem pociągająca jak kotka. Do tego, że na wszystkie te zmiany znaczący wpływ ma etap cyklu miesięcznego - też zdążyliśmy się przyzwyczaić. Ale że zależnie od cyklu zmienia jej się stopa - to nowość!*

A tymczasem tak właśnie jest. Specjaliści od sportowego obuwia właśnie ogłosili, że zależnie od momentu cyklu zmienia się postawa i kształt kobiecej stopy. Oczywiście informacja ta związana była ściśle z wejściem na rynek nowego typu obuwia - Kayano - które zmiany te uwzględnia i potrafi się do nich dostosować.

Czemu kobiecie zmienia się stopa zależnie od tego, czy ma akurat "te dni"? Wszystkiemu winne są ponoć estrogeny, które posiadają zdolność do rozluźniania elementów tkanki łącznej m.in. w obrębie stóp. Ich aktywność osłabia poszczególne elementy kobiecego układu ruchu. A to ułatwia możliwość kontuzji. Kayano dzięki odpowiednim wzmocnieniom stabilizuje nogę, a jednocześnie - w pozostałe dni cyklu - nie usztywnia jej za bardzo.

d128ldy

[

]( http://jegoego.pl/ ){:external} Czego to ludzie nie wymyślą - prawda? Jeśli oczywiście kobieca "menstruacyjna stopa" to prawda, a nie zwykły marketingowy chwyt. Swoją drogą - gdyby faktycznie okazało się to prawdą, to trzebaby zrewidować całe zakończenie popularnej bajki o Kopciuszku. Królewicz miałby w tym przypadku znacznie utrudnione zadanie jeśli chodzi o znalezienie tej jedynej stopy. Wystarczyłoby, żeby trafił na "te dni" i już szczęśliwe zakończenie diabli wzięli.

d128ldy

Z drugiej jednak strony możliwość rozpoznawania "tych dni" na podstawie obserwacji stóp daje niesamowite możliwości. Wystarczyłoby przejść się plażą krok w krok za dowolną pięknością w bikini, by wiedzieć czy jest szansa na coś więcej niż wzajemne smarowanie pleców kremem z filtrem. Trzeba by tylko nauczyć się odróżniać "te dni" od platfusa...

(menonwaves)

[

]( http://jegoego.pl/ ){:external}

d128ldy
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d128ldy