Cała Polska pobiegnie w hołdzie Żołnierzom Wyklętym
W niedzielę 26 lutego br. po raz 5. odbędzie się Bieg Tropem Wilczym. Będzie to wstęp do państwowych obchodów, przypadającego 1 marca, Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Chętnym do udziału w marszobiegach na 1963 m oraz w biegach na dystansie 5 i 10 km organizatorzy przygotowali rekordową liczbę pakietów startowych. Elektroniczna rejestracja biegaczy trwa od początku roku poprzez stronę internetową www.tropemwilczym.pl. Na chętnych czeka ostatnia partia pakietów. Na poszczególnych imprezach w 240 miejscowościach całej Polski i poza jej granicami organizatorzy zaplanowali oprócz biegów szereg dodatkowych atrakcji. Będą wśród nich - w zależności od lokalizacji - m.in. występy artystyczne, gry rodzinne czy pokazy rekonstrukcyjne. Na każdego, kto ukończy bieg, czeka pamiątkowy medal.
15.02.2017 | aktual.: 15.02.2017 12:46
Marszobieg na symbolicznym dystansie 1963 metry to jest odwołanie do roku, w którym zginął ostatni Żołnierz Wyklęty – Józef Franczak ps. Lalek. Mogą w nim biec nawet ośmiolatki i osoby, które dopiero zaczynają swoją przygodę z bieganiem. Na pokonanie tej niewymagającej trasy będą mieć aż pół godziny. Udział w biegu na dystansie 5 km wymaga ukończenia przynajmniej 13 lat. Najszybszy i najdłuższy bieg na 10 km mogą pokonać wszyscy, którzy ukończyli 16 lat.
Organizatorzy szacują, że w 5. edycji Tropem Wilczym pobiegnie w sumie około 60 tys. biegaczy. Dzięki ogromnemu zainteresowaniu bieg organizowany przez Fundację Wolność i Demokracja, przy wsparciu Instytutu Pamięci Narodowej oraz Fundacji Wolne Dźwięki jest obecnie największym biegiem pamięci w Polsce i masowym otwarciem nowego sezonu biegów ulicznych w naszym kraju. Mecenasami tegorocznego biegu są PZU i PGNiG, a wśród partnerów są m.in. PKO BP i Orlen. Partnerem biegowym jest Orlen Warsaw Marathon.
* Zarejestruj się już dziś na bieg w Warszawie:tropemwilczym.pl/bieg/warszawa/*