Trwa ładowanie...

Carpooling - tani dojazd do pracy

Osoby, które chcą zaoszczędzić na codziennych dojazdach do pracy i powrotach do domu, powinny pomyśleć o carpoolingu. Polega on na dzieleniu się z innymi ludźmi miejscem w samochodzie. Za pomocą specjalnej platformy można umawiać się na wspólne przejazdy. Jest to rozwiązanie nie tylko tanie, lecz także przyjazne dla środowiska.

d1kowmm
d1kowmm

Głównym powodem, dla którego pracownicy coraz bardziej przekonują się do carpoolingu, jest chęć zaoszczędzenia na paliwie dzięki rozłożeniu kosztów na kilka osób. Wspólne dojazdy sprzyjają również zmniejszaniu ruchu drogowego. „Grupka osób wsiada do jednego auta i podróżuje do tego samego biurowca. Skutkiem jest odciążenie zatłoczonego miasta przez rozładowanie korków oraz ograniczenie problemu z parkowaniem” – wyjaśnia w wywiadzie dla serwisu infoWire.pl Karol Wasilewski z Capital Parku.

Carpooling jest też dobry z punktu widzenia środowiska naturalnego. Przyczynia się do redukcji emisji CO2 do atmosfery, co ma wpływ na jakość powietrza, którym oddychamy. „Dodatkowym pozytywnym aspektem jest integracja podróżujących. Osoby pracujące w tym samym budynku dzięki wspólnym przejazdom mogą się lepiej poznać” – zauważa rozmówca.

d1kowmm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1kowmm