Trwa ładowanie...
Ciekawostki

Charlotta MOTO FEST - Międzynarodowy Zlot Motocyklowy

Share
Charlotta MOTO FEST - Międzynarodowy Zlot Motocyklowy
d1efd9q

Pierwsza edycja międzynarodowego zlotu motocyklowego połączonego z koncertami wielkich gwiazd już niebawem. Wyjątkowa okazja dla miłośników dwóch kółek na niepowtarzalne otwarcie sezonu. Niesamowity pokaz maszyn odbędzie się w Dolinie Charlotty – enklawie podróżników. Celem zlotu jest stworzenie miejsca przyjaznego i sprzyjającego spotkaniom fanów motocykli ,gdzie wymienić się mogą oni swoją wiedzą i doświadczeniami oraz spędzić czas w iście „rodzinnej” atmosferze. Uczestnicy zaprezentują swoje motocykle podczas honorowego przejazdu trasą Dolina Charlotty-Ustka, aby zwieńczyć paradę na nabrzeżu nadmorskiego kurortu znanego i docenianego wśród wczasowiczów. Spotkanie zostanie uwiecznione na pamiątkowej fotografii, która stanowić będzie preludium dobrej zabawy.

Zarówno uczestników zjazdu jak i gości czeka wiele atrakcji

Oprócz pokazów motocykli przedstawimy wystawy: pojazdów militarnych, samochodów zabytkowych, aut przemierzających cały świat, wyścigowych i rajdowych. Odwiedzą nas goście specjalni – podróżnicy, sportowcy – którzy opowiedzą o swoich pasjach i przygodach. Jednym z gości specjalnych naszego zlotu będzie Anna Jackowska – podróżnicza i autorka książek: „Kobieta na motocyklu”, „Samotnie przez Bałkany”. Podczas trwania imprezy książka z autografem i dedykacją trafi na licytację, z której zbiór środków przekazany zostanie na wybrany cel charytatywny.

d1efd9q

W tym roku w Dolinie Charlotty powstanie tor dla motocykli enduro i quadów. Ryk silników i pokaz niezwykłych umiejętności będzie niewątpliwie towarzyszył przejazdom trialowym w wykonaniu Marcina Spirowskiego oraz zawodników Kadry Polski w tej dyscyplinie. Kolejna konkurencja, lecz nie mniejsze emocje będą towarzyszyły konkursowi równowagi na stojącym motocyklu trialowym. Występy przeprowadzane zostaną na motocyklach firmy SHERCO specjalizującej się w produkcji motorów do trialu i enduro. Odbędą się również konkursy na: najdłuższą trasę pokonaną w celu dotarcia na zlot, najmłodszy i najstarszy uczestnik zlotu, najstarszy – oryginalny motocykl zlotu oraz Miss i Mister zlotu. Krótko mówiąc – odlot!

Niewątpliwie wszystkich pasjonatów jednośladów zainteresuje konkurs „Custom Bike”. Polega on na wybraniu spośród wielu motocykli nietypowych (ograniczonych jedynie wyobraźnią twórcy) takiego, który zachwyci i oczaruje jurorów. Przykładem laureatów jest polska grupa projektowa Game Over Cycles, która zdobyła III miejsce podczas Mistrzostw Polski Motocykli Customowych (Custom Festival 2013), tworząca motocykl Behemoth Bike. Zaprojektowany został specjalnie dla lidera grupy Behemoth – Adama „Nergala” Darskiego.

To nie koniec! Uczestnicy zlotu będą mieli okazję przyczynić się do tworzenia nietuzinkowego postumentu – IRON HORSE’a, który powstanie w Dolinie Charlotty. Metalowa konstrukcja składać się będzie z wszelakich części motocyklowych przywiezionych przez uczestników. Pierwszą podwalinę pod „metalowego konia” położy pan Mirosław Wawrowski. Nie będzie to jednak jedyna nietypowa figura zlotu. Przed jednym z koncertów dwie rywalizujące ze sobą drużyny wyrzeźbią w bryłach lodu

rzeźby motocykli. Publiczność ma za zadanie dopingować „lodowe” ekipy, a następnie wybrać zwycięzcę. Końcowe dzieła, podświetlone światłami, stanowić będą niezapomniany widok a zarazem wspaniałą okazję do zrobienia pamiątkowych zdjęć.

d1efd9q

Atrakcjami zlotu dla osób o mocnych nerwach będą skoki spadochronowe (w tandemie z możliwością zrobienia zdjęcia w locie), przeloty na paralotniach (również z możliwością uwiecznienia lotu na fotografii) oraz skoki na poduchę MegaBag z wysięgnika. MegaBag to wielka, dmuchana „poducha”, na którą skacze się z wysokości 37 metrów. Niesłychana zabawa i duża porcja adrenaliny gwarantowana. „To jak skok na bungee, tylko bez liny”, „Brak ograniczeń, pełna swoboda” – tak opisują ją osoby, które sprawdziły, na czym ta zabawa polega.

Koniec końców a zarazem początek kolejnej odsłony dnia. Prawdziwa uczta muzyczna dla koneserów mocnego brzmienia. 30 maja w Amfiteatrze Doliny Charlotty rozpocznie się koncert polskiego zespołu „Overdrive” oraz legendarnej grupy „EUROPE”, której hitem jest „The Final Countown”. Koncert o charakterze glam metalowym, rockowym, hard rockowym stanowi doskonałe podsumowanie dnia , a jednocześnie zapowiedź równie energetycznego dnia następnego. 31 maja na scenie pojawi się grupa „Dżem” i bożyszcze amerykańskich motocyklistów – „Molly Hatchet”.

PROGRAM IMREZY:

29 maja
1. Powitanie uczestników zlotu przez maskotkę „Piratkę”
2. Rejestracja uczestników, zapoznanie się z regulaminem
3. Zapisy na konkursy
4. Koncert cover bandu na małej scenie
5. Ognisko

d1efd9q

30 maja

1. Rejestracja pozostałych uczestników
2. Jazdy testowe
3. Otwarcie trasy enduro-cross
4. Pokaz trialowy, konkurs utrzymania równowagi na motocyklu
5. Oficjalne otwarcie zlotu przez Mirosława Wawrowskiego
6. Budowa Iron Horse’a
7. Spotkania z podróżnikami i sportowcami, m. in. z Anną Jackowską
8. Skoki w tandemie, loty na paralotniach, MegaBag
9. Koncerty na małej scenie, konkursy oraz rozdanie nagród
10. Koncert "Amfiteatr" zespoły Overdrive i EUROPE

31 maja

1. Wystawa pojazdów militarnych, zabytkowych i innych
2. Wspólna fotografia dla zlotowiczów
3. Parada w Ustce
4. Zdjęcie robione z DROMA i skoki spadochronowe na plażę zachodnią
5. Skoki na MegaBag
6. Konkursy i koncerty na małej scenie
7. Rzeźba z lodu
8. Koncert "Amfiteatr " Dżem i Molly Hatchet

„Każdy uczestnik zlotu Charlotta Moto Fest 2014 otrzyma zniżkę w wysokości 10% na usługi noclegowe w Dolinie Charlotty do końca roku”.

Szczegółowe informacje: www.charlottamotofest.pl
oraz pod adresem info.motofest@charlotta.pl
Telefon kontaktowy:(059) 847 43 49
Bilety na koncerty:www.ticketpro.pl
*DOLINA CHARLOTTY www.dolinacharlotty.pl *

d1efd9q

Podziel się opinią

Share
d1efd9q
d1efd9q