Trwa ładowanie...

Chcesz być głupszy? Śpij z kobietą!

Share
Chcesz być głupszy? Śpij z kobietą!
Źródło: Jupiterimages
d288jw6

Męskim okiem * *Hasło zawarte w tytule to niestety tragiczna i bolesna prawda. Śpiąc z kimś w jednym łóżku obniżamy sobie iloraz inteligencji. Na szczęście tylko na jakiś czas, Niedawno do takich właśnie wniosków doszli Gerhard Kloesch i jego koledzy z Uniwersytetu Wiedeńskiego.

A wszystko przez to, że dzielenie z kimś tego samego wyrka obniża jakość snu. Naukowcy przebadali na tę okoliczność kilkadziesiąt osób, które miały spędzić noc w parach, a następnie osobno.

Co ciekawe mężczyźni byli przekonani, że spanie u boku wybranki polepsza jakość ich snu. Natomiast zdaniem kobiet spanie z facetem to koszmar, po którym należy się dodatkowy dzień wolny. Okazało się tymczasem, że w obu przypadkach – i u mężczyzn i u kobiet – sen ma gorszą jakość.

d288jw6

Przy okazji badania wyszła na jaw jeszcze jedna dość istotna kwestia. Spanie z kimś wpływa na przypominanie sobie snów. I oto: kobiety pamiętają więcej, gdy śpią same, zaś mężczyźni… po seksie.

Od siebie dodamy tylko, że obaj pasjami uwielbiamy spać u boku naszych partnerek. Nawet za cenę chwilowej obniżki inteligencji. No bo – nie bójmy się tego powiedzieć głośno! – czy inteligencja jest w tych okolicznościach jakoś specjalnie najważniejsza?

(eMPi, Kabron)

d288jw6

Podziel się opinią

Share
d288jw6
d288jw6