Trwa ładowanie...
Materiał Partnera
kawa
12-04-2019 12:36

Chcesz serwować kawę jak prawdziwy barista? Pomoże ci w tym expres do kawy!

W dobie współczesnej technologii serwowanie perfekcyjnej kawy jest prostsze, niż myślisz! Sprawdź, jak wykorzystać expres do kawy i przygotować „małą czarną” niczym w najlepszej kawiarni. Przekonaj się, że to możliwe – bez profesjonalnych kursów baristycznych!

Chcesz serwować kawę jak prawdziwy barista? Pomoże ci w tym expres do kawy!Źródło: Materiały prasowe
d29k5w4
d29k5w4

Pierwszy expres do kawy i jego ewolucja

Pierwsze expresy do kawy tylko nieznacznie przypominały te, które znamy dziś. Obecnie trudno sobie wyobrazić, że kiedyś w kawiarniach wykorzystywano ogromne maszyny do zrobienia zaledwie jednej filiżanki aromatycznej kawy. Technologia w tym zakresie szybko ruszyła naprzód, dlatego serwowanie perfekcyjnej „małej czarnej” nie jest dziś już zarezerwowane dla profesjonalnych baristów.

Urządzenie, jakim jest expres do kawy pozwala cieszyć się smakiem zarówno podstawowej wersji czarnego napoju, jak i odkrywać jego inne warianty. Poszukując modelu, który spełni nasze oczekiwania, warto zwrócić uwagę na kilka parametrów technicznych. Należą do nich m.in. czas, w jakim przygotowywana jest kawa, rodzaje czarnego napoju, które będzie w stanie przyrządzić wybrany expres do kawy i obecność dyszy spieniającej. Co jeszcze warto wiedzieć, chcąc serwować kawę niczym prawdziwy barista?

Aromatyczna kawa – rodzaje pełne smaku

Wśród wielbicieli kawy znajdziemy zarówno tych, którzy uwielbiają „małą czarną”, jak i mleczne kawowe napoje przygotowane na jej podstawie. Na szczególną uwagę zasługują możliwości jakie oferuje espresso. Jej nazwa oznacza tyle co „wyraźny”, „wyrazisty”. To napój, który dodaje energii, pobudza do działania, zwiększa koncentrację i jednocześnie smakuje doskonale, o ile został przyrządzony ze znajomością sztuki kawowej.

Kawa espresso wzorcowo ma 25-30 ml pojemności, choć podawana jest w filiżankach, które pomieszczą nawet 2 porcje tego napoju. Naczynie powinno mieć grube ścianki, dzięki czemu pozwoli na zachowanie właściwiej temperatury. To podstawowa, ale bardzo szczególna kawa. Rodzaje tego napoju, jakie można przyrządzić z wykorzystaniem espresso, zaspokoją wymagania wszystkich kawoszy. Należą do nich m.in. americano, cappuccino, caffè latte i latte macchiato.

d29k5w4

Jak zrobić doskonałą kawę?

Nie trzeba być stałym gościem kawiarni, aby pić ulubioną, aromatyczną kawę na co dzień. Co więcej – kapsułkowe expresy do kawy oferują w tym zakresie dużą swobodę. Ranek możemy zacząć od delikatnego cappuccino, popołudnie spędzić przy pobudzającym espresso, a dzień zakończyć kawowym drinkiem np. w postaci delikatnej kawy mrożonej. W ten sposób można serwować sobie i swoim gościom perfekcyjne napoje, dorównujące jakością balistycznym arcydziełom. Wystarczy wyposażyć swój dom w urządzenie, dzięki któremu nasza zarówno czarna kawa, rodzaje tego napoju na bazie mleka, jak i sam moment celebrowania pełnej aromatu chwili staną się doskonałe. Pomoże nam w tym odpowiedni expres do kawy.

Na rynku znajdziemy wiele urządzeń tego typu. Ciekawym przykładem, który pozwoli odkryć smaki czarnego napoju w wielu wariantach, jest expres do kawy Creatista Plus marki Nespresso. Urządzenie wytwarza ciśnienie rzędu 19 barów, dzięki czemu pozwala cieszyć się profesjonalnie zaparzoną kawą. Posiada także automatyczną dyszę spieniającą mleko, przez co szybko przygotujemy w domu nawet takie kawy jak trójwarstwowe latte macchiato czy cappuccino udekorowane fantazyjnym latte art! Wybierając model, który łączy w sobie bogactwo funkcji i prostotę obsługi, możemy zmienić się w prawdziwego baristę i perfekcyjnie przygotowaną kawą zaskoczyć np. znajomych.

Dzisiejsze innowacje sprawiają, że doskonale wyważona i pełna aromatu kawa, rodzaje tego lubianego przez Polaków napoju czy dekoracyjne latte art mogą cieszyć każdego smakosza. Wybierając odpowiedni expres do kawy masz szansę zmienić się w domowego baristę i mieć ulubiony smak zawsze na wyciągnięcie ręki!

d29k5w4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d29k5w4