Trwa ładowanie...
d1zatnt
Męskie sprawy

Chcesz szybko schudnąć? Wystarczy stosować tę zasadę

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Chcesz szybko schudnąć? Wystarczy stosować tę zasadę
(Shutterstock)
d1zatnt

Mamy dobrą wiadomość, która powinna ucieszyć sporą część osób pragnących zrzucić nieco kilogramów. Naukowcy odkryli, w jaki sposób można poprawić swoje postępy w walce o lepszą sylwetkę. Niestety, informacja ta nie będzie satysfakcjonująca dla wszystkich. Ta złota rada dotyczy bowiem głównie panów.

Jeśli wierzyć rezultatom przeprowadzonych właśnie badań, nie potrzeba żadnych wymyślnych diet, złożonych programów ćwiczeń ani wykańczających treningów. Wystarczy zwykła waga łazienkowa i sukces powinien przyjść. Prowadzony przez dwa lata eksperyment wykazał, że systematyczne śledzenie postępów w zrzucaniu nadprogramowych kilogramów może przynieść imponujące rezultaty. Jak się szybko okazało, metoda ta pozwala na uzyskanie niezwykłych osiągnięć głównie mężczyznom.

W doświadczeniu, które zostało przeprowadzone przez specjalistów z Uniwersytetu Cornella, udział wzięły 162 osoby. Przed wszystkimi wolontariuszami postawiono prosty cel - mieli pozbyć się 1 procenta wagi początkowej. Na wykonanie zadania otrzymali 10 dni. Po zakończeniu tego etapu rozpoczynał się kolejny, w czasie którego mieli znów zrzucić balast w postaci 1 procenta masy ciała – także w ciągu 10 dni. Potem przystępowano do kolejnego kroku, w którym przed uczestnikami badania znów stawiano to samo zadanie. I tak dalej, i tak dalej. Docelowo każdy z nich miał stracić 10 procent swojej wagi początkowej. Co ważne, w czasie całej misji otrzymywali oni wolną rękę w zakresie stosowanych metod, zarówno w kwestii diety, jak i innych środków, które mogły pomóc w osiągnięciu sukcesu. Jedynym wymogiem było regularne śledzenie swoich postępów za pomocą wagi łazienkowej.

d1zatnt

Trwające dwa lata prace akademickie wykazały, że tym osobom, którym udawało się bez trudu podążać wyznaczoną wcześniej metodą małych kroków, udawało się potem również utrzymać szczuplejszą sylwetkę. Według ekspertów, motorem napędowym, dzięki któremu wielu uczestników uzyskało tak dobre wyniki, był właśnie utrwalony w nich nawyk regularnego wchodzenia na wagę i sprawdzania swoich osiągnięć. Dzięki temu nie zapominali oni o wyznaczonym celu, a ciągła świadomość, że następnego dnia zostaną skonfrontowani z rezultatem zaprezentowanym na urządzeniu, wpływał na ich zachowania, np. co do ilości i kaloryczności komponowanych posiłków.

Podczas całego eksperymentu jedna rzecz zwróciła jednak szczególną uwagę autorów. Okazało się, że dużo lepsze osiągnięcia w czasie stosowania tej metody walki z dodatkowymi kilogramami, osiągnęli mężczyźni. Co ciekawe, naukowcy bez ogródek przyznali, że nie mają pojęcia, dlaczego tak się stało. Nie mogąc znaleźć żadnego racjonalnego wytłumaczenia, snują jedynie przypuszczenia. Jedna z pojawiających się teorii zakłada, że regularne ważenie się należy do spektrum zachowań, które nie są niczym niezwykłym dla przedstawicielek płci pięknej – stojąca w łazience waga służy zazwyczaj właśnie im. Panowie korzystają z nich raczej od święta. To właśnie dlatego przyrząd ten podziałać mógł na nich bardziej motywująco podczas procesu pozbywania się niechcianych kilogramów, a potem również przysłużył się w zachowaniu szczuplejszej sylwetki.

- Potrzebujesz tylko wagi, arkusza kalkulacyjnego albo wykresu na papierze. Ta metoda zmusza cię do zachowania świadomości, że to twoje zwyczaje żywieniowe oraz waga są ze sobą ściśle powiązane – wyjaśnił cytowany przez serwis CBS profesor David Levitsky z Uniwersytetu Cornella. - Osoby odchudzające zwykło się pouczać, że nie powinny się ważyć każdego dnia, a to jest odwrócenie tej zasady.

Wyniki badań amerykańskich naukowców zostały niedawno opublikowane w dzienniku „Journal of Obesity”.

d1zatnt

RC/dm,facet.wp.pl

Olej kokosowy sposobem na otyłość brzuszną

[

]( http://gryonline.wp.pl )

d1zatnt

Podziel się opinią

Share

d1zatnt

d1zatnt