Trwa ładowanie...
d384s07

Choroba współczesnego mężczyzny - anoreksja seksualna!

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Choroba współczesnego mężczyzny - anoreksja seksualna!
(Thinkstockphotos)
d384s07

W rzeczywistości, która ocieka seksem i na każdym kroku bombarduje nas obrazkami, które mają skierować nasze myśli na oczywiście seksualny tor, a ciało zmusić do reakcji, nikt nie spodziewałby się, że nad naszą seksualną przyszłością zbierają się czarne chmury. Chorobą XXI wieku może wcale nie być seksoholizm, ale anoreksja... seksualna.

Seksuolodzy na całym świecie zauważyli coś, co zapewne niedługo stanie się samodzielną jednostką chorobową. Jest to maniakalne unikanie seksu, porównywalne do chronicznego unikania jedzenia przez chorego dotkniętego anoreksją.

Zerowe libido, apatia seksualna i wystrzeganie się współżycia seksualnego - to symptomy, które według seksuologów są charakterystyczne dla "seksualnej anoreksji". Dotyka zarówno kobiet, jak i mężczyzn (tych ostatnich jednak częściej!), niezależnie od stanu zdrowia, wykształcenia, sytuacji materialnej czy posiadania dzieci.

d384s07

Przypuszcza się, że "seksowstręt" jest przyczyną ponad połowy rozwodów na całym świecie. Jak przebiega to schorzenie?

[

]( #opinions )

d384s07

Opowiada australijski seksuolog Douglas Weiss: "Bywało, że przychodziły do mnie naprawdę przepiękne kobiety, których mężowie systematycznie i celowo unikali kontaktów seksualnych. Kiedy te kobiety przychodziły do mnie po pomoc i wspólnie analizowaliśmy ich życie rodzinne, okazywało się, że ich mężowie w ogóle unikają jakiejkolwiek intymności w relacjach nawet bardziej niż seksu jako takiego".

To właśnie lęk przed bliskością jest głównym powodem seksualnej anoreksji. Dotknięta nim osoba zrobi wszystko, by uniknąć sytuacji intymnych czy też okoliczności sprzyjających uprawianiu seksu - będzie do późna przesiadywać w pracy czy też na siłę "pomagać" rodzinie i przyjaciołom. W grę wchodzi również klasyczna kobieca metoda na bolącą głowę.

Jednak prawdziwą pomocą dla uniknięcia intymności jest dla seksualnych anorektyków... telewizor i komputer, które pozwalają spędzać wieczory w izolacji od drugiej osoby. Seksuolodzy wskazują, że telewizor i komputer są również przyczyną powstawania seksualnej anoreksji - partnerzy, którzy tak spędzają wspólny czas wolny, nie komunikują się ze sobą i "oduczają" intymności, co w późniejszej perspektywie skutkuje przerażeniem, gdy któraś ze stron chce ich do intymności skłonić.

Z kolei włoscy seksuolodzy przyczyn anoreksji seksualnej dopatrują się właśnie w przesyconej seksem rzeczywistości oraz pornografii - nasze bombardowane erotycznymi podnietami umysły nie są w stanie ogarnąć takiej ilości bodźców i tworzą mechanizmy obronne, które "wyłączają" sferę seksualną i sprawiają, że stajemy się na nią obojętni.

KP/PFi

d384s07

Podziel się opinią

Share

d384s07

d384s07