Trwa ładowanie...
Choruje na gruźlicę i nie chce się leczyć. Teraz trafi do więzienia

Choruje na gruźlicę i nie chce się leczyć. Teraz trafi do więzienia

Share
d2pebkm

Zbigniew S. od kilku lat choruje na gruźlicę. Chociaż rodzina oraz pracownicy sanepidu wielokrotnie próbowali nakłonić 54-letniego mężczyznę do podjęcia leczenia, ten twierdzi, że niekonwencjonalne metody mu wystarczą. Wielokrotnie bywał w szpitalach, jednak za każdym razem został wypisywany na własne życzenie.

W marcu 2014 roku za narażenie życia innych 54-latek został skazany na 10 miesięcy więzienia. Kara została zawieszona na trzy lata. W tym czasie mężczyzna miał podjąć leczenie. Jednak dotychczas nie zgłosił się do szpitala. Wczoraj wrocławski sąd skazał mężczyznę na karę 10 miesięcy więzienia, ponieważ ten nie chce się poddać leczeniu. Za kratkami będzie musiał poddać się leczeniu.

Jak mówi aplikantka Marta Filipiec, w niniejszej sprawie zachodziła kolizja dóbr, jaką jest wolność wyboru lekarza i leczenia oraz dobro i bezpieczeństwo osób zdrowych.

Podczas ogłoszenia wyroku sędzia zaznaczył, że jedyną szansą dla chorego na pozostanie na wolności jest natychmiastowe podjęcie leczenia.

d2pebkm

Podziel się opinią

Share
d2pebkm
d2pebkm