Trwa ładowanie...
Anna Smolec
24-11-2011 14:29

Christian Dior - ikony mody

Christian Dior - ikony modyŹródło: WP.PL
d4e5ulm
d4e5ulm

Christian Dior, ur. 21 01 1905

Rodzina Christiana miała nadzieję, że po ukończeniu studiów politycznych, zostanie on dyplomatą. Ten jednak spełnił swoje marzenia, zostając projektantem mody.
Projekty Diora, w odróżnieniu od stylu czasów wojny i powojennych, były bardziej kobiece, śmiałe, czasem nawet „wyzywające”. Dior był prawdziwym czarodziejem kształtów i sylwetki, projektem wydobywał z kobiecego ciała niespotykane formy, niemal jak rzeźbiarz z bryły marmurowej.
Sukienki Diora to kwintesencja kobiecości i hołd złożony kobiecym kształtom.
Christian był numerologiczną Jedynką.
Typowe działanie Jedynek - znaleźć w sobie wystarczająco dużo odwagi, aby stanąć po stronie swoich marzeń wbrew woli rodziny. Taką właśnie jedynkową postawę prezentował w swoim życiu Dior.
Wibracja liczby Jeden wnosi w osobowość człowieka ogromną kreatywność. Jedynki to urodzeni twórcy. Są pionierami w swoich dziedzinach. Droga życia o wibracji liczby Jeden jest wypełniona ambicją i sukcesem. Los niejako sprzyja Jedynkom w ich działaniach.
To, co Jedynki robią (bez względu na dziedzinę życia i rodzaj wykonywanej pracy) zawsze jest mocno nasycone nimi samymi. Także w przypadku Christiana Diora jego projekty były mocno zindywidualizowane, proponował kobietom stroje a w nich cząstkę siebie i swojego geniuszu.
Dior urodził się w dniu o wibracji liczby 3. Oznacza to łatwość, z jaką przychodzi prezentowanie swoich pomysłów oraz wyrażanie siebie najpełniej jak się da. Kanałem tej ekspresji w przypadku Diora była moda.
Liczba ta oddaje także zamiłowanie, jakie osoby o tej wibracji odczuwają wobec każdego przejawu sztuki oraz piękna. Nowe pomysły napływają do tych osób wprost falami.

d4e5ulm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4e5ulm