Trwa ładowanie...
d38wc04
Ciekawostki

Ciemnowłose najlepiej płatne

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ciemnowłose najlepiej płatne
(Jupiterimages)
d38wc04

Męskim okiem * *Choć podobno mężczyźni wolą blondynki, to jeśli chodzi o kwestie finansowe wyraźnie faworyzują brunetki. Z najnowszych badań brytyjskich socjologów wynika, że właśnie kobiety o ciemnych włosach mają wyższe pensje od swoich rudych i blond koleżanek.

Żyjemy w świecie stereotypów. Również jeśli chodzi o kolor włosów. Według tych stereotypów kobiety o jasnych włosach są z natury wesołe, a rudzielce działają na mężczyzn jak płachta na byka. Brunetki natomiast postrzegane są jako profesjonalistki w sprawach biznesowych.

I choć to tylko stereotyp, to – jak wynika z badań – przekłada się na realne zarobki kobiet o ciemnych włosach. Z badań przeprowadzonych w Wielkiej Brytanii wynika, że wśród najlepiej zarabiających kobiet (powyżej 45 tys. funtów rocznie) jest dwa razy więcej brunetek, niż pań o innej barwie włosów.

d38wc04

Te same badania dowiodły również, że aż 76 procent Brytyjczyków uważa, że czarne włosy u kobiety, to oznaka inteligencji. W dodatku trzy czwarte badanych mężczyzn przyznało, że w sytuacji potrójnej randki z rudą, blondynką i brunetką – zaczęliby podrywać właśnie tą ostatnią.

*Męskim okiem * My również przyznajemy, że jest w brunetkach coś co nas pociąga. Na szczęście nie aż tak bardzo, żebyśmy nie potrafili poświęcić naszej uwagi również blondynkom i paniom o miedzianych włosach. A tak szczerze, to przecież nie kolor włosów jest najważniejszy. Liczy się charakter, inteligencja, bogate wnętrze, rozmiar miseczek. No i to, żeby nasza wybranka nie była łysa.

(eMPi, Kabron)

d38wc04

Podziel się opinią

Share
d38wc04
d38wc04