Trwa ładowanie...
08-03-2013 15:25

Cierpisz na potworne bóle głowy?

Share
Cierpisz na potworne bóle głowy?Źródło: 123RF
d3whra3

Dziś nie, bo boli ją głowa? Tym lepiej! W takiej sytuacji miłość fizyczna jest szczególnie wskazana! Twoje lędźwie mają uzdrawiającą moc, twierdzą eksperci.

Do tej pory ból głowy był bodaj ulubioną wymówką pań pragnących "wywinąć" się od seksu - historia pokazuje, że w przeszłości nic tak, jak migrena, nie stopowało męskiego libido. Teraz jednak, za sprawą naukowców z Westfalskiego Uniwersytetu Wilhelma w Munsterze, to nieuchronnie musi się zmienić. Otóż, jak podaje portal medicaldaily.com, "Badanie Niemców wykazało, że w przypadku ponad połowy pacjentów cierpiących na migrenę, seks uprawiany w trakcie ataku bólu znacząco obniżał jego siłę, natomiast u 20 proc. respondentów całkowicie go uśmierzał." Jest to skuteczność, jakiej nie powstydziłby się niejeden lek bez recepty, a przy tym taka "seksualna terapia" jest bez wątpienia bardziej naturalna i zupełnie nieszkodliwa.

Seksualne panaceum

Celem przyświecającym badaczom podczas tego eksperymentu było przeanalizowanie silnie postulowanej przez panie korelacji seksu i bólu głowy. Uczeni chcieli sprawdzać, jak owe zjawiska na siebie wpływają - czy faktycznie ból mógłby się nasilić, gdyby partnerka doświadczająca akurat napadu zgodziła się na zbliżenie, czy może byłoby wprost przeciwnie? Wyniki sondażu, przeprowadzonego przy udziale 400 ochotników cierpiących na wskazane przypadłości zaskoczyły. "Większość pacjentów z migrenami lub klasterowymi bólami głowy nie uprawia seksu w czasie ataku" - czytamy w magazynie "Cephalagia". Jednakowoż spośród 33 proc. respondentów którzy to robią, 60 proc. "migrenowców" i 36 proc. "klastrowców" twierdzi, że seks pomaga.

d3whra3

Dowiedz się wszystkiego o problemach w sypialni

Jednak chyba najbardziej fascynująca jest informacja mówiąca o tym, że spora grupa cierpiących już wcześniej odkryła uzdrowicielskie moce seksu i świadomie stosowała go, jako środek przeciwbólowy. Zaskakuje zwłaszcza praktyka stosowana przez studentów - 36 proc. mężczyzn i 16 proc. kobiet przygotowujących się do ważnego egzaminu, posiłkowała się seksem by przepędzić ból głowy. Naukowcy przyznają, że ta forma kuracji cieszy się popularnością głównie u męskiej części "migrenowców". A jak to się dzieje, że seks wygrywa z medykamentami? Sekret tkwi w endorfinach, które uwalniane są w czasie erotycznej ekstazy. Trzeba bowiem dodać, że endorfiny to rodzaj naturalnego środka przeciwbólowego - dostępnego dla wszystkich!

Niedowiarkom radzimy, by spróbowali, nim zaczną krytykować tę metodę, albowiem Niemcy są przekonani o jej skuteczności. "Nasze badanie jasno dowodzi, że aktywność seksualna w trakcie ataku migreny może uśmierzyć, a w niektórych przypadkach nawet zlikwidować ból całkowicie, a tym samym, seks w czasie bólu głowy nie powinien być traktowany jako nienaturalne zachowanie." Aczkolwiek, wydaje nam się, że nie wszystkim można polecić to lekarstwo. Owszem, jeśli masz pewność, że cierpisz na migrenę lub klasterowy ból głowy, spróbuj, lecz jeśli za bólem stoi wysokie ciśnienie, wówczas forsowanie organizmu wycieńczającą aktywnością fizyczną może już nie być tak dobrym pomysłem. Czyżby zatem "Mam nadciśnienie" było nową wymówką pań?

MW/PFi, facet.wp.pl

d3whra3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3whra3
d3whra3