Trwa ładowanie...
28-06-2011 13:09

Ciężarna i wulgarna

Ciężarna i wulgarnaŹródło: Jupiterimages
d22zz5f
d22zz5f

Nasza koleżanka z pracy w czasie ciąży stała się bardzo wulgarna. Wszystko kojarzy się jej z seksem - co chwilę pokazuje nam też jakieś obrazki z mięśniakami z netu i podrywa facetów w pracy, dosłownie ociera się o nich. A przecież spodziewa się maleństwa! Kiedyś taka nie była. Czy to może być wina hormonów?

Odpowiedź

Prawidłowo przebiegająca ciąża to czas wielkiej aktywności hormonalnej i związanego z tym intensywnego życia seksualnego. Spontaniczności sprzyja też to, że kobieta nie musi obawiać się, że zajdzie w ciążę, nie musi też planować zajścia w nią. Przypuszczalnie zachowanie Pani koleżanki wynika z tego, że nie jest w pełni zaspokojona seksualnie.

Mężczyźni bardzo różnie reagują na ciążę, są też tacy, którzy nie umieją sobie poradzić ze spodziewaną zmianą w życiu rodzinnym, zmianami w temperamencie kobiety czy nawet zmianą sylwetki kobiety. W rezultacie mogą wycofywać się z życia seksualnego. W takim wypadku mogłaby pomóc terapia rodzinna.

Radosław Jerzy Utnik - psycholog-seksuolog, członek Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.

d22zz5f
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d22zz5f