Trwa ładowanie...
20-01-2012 09:56

Cirque du Soleil - siła i wytrzymałość cyrkowców

Cirque du Soleil - siła i wytrzymałość cyrkowców
d2v6gu8
d2v6gu8

Jak silnym trzeba być, żeby wejść na wysokość 8 metrów podciągając się tylko na rękach i utrzymując resztę ciała w bezruchu? Ile trzeba zwinności, żeby wykonywać w powietrzu akrobacje, które mrożą krew w żyłach publiczności? Jak bardzo odważny musi być człowiek, żeby skoczył głową w dół z 10 metrów, by zatrzymać się tuż przy samym podłożu? A może wystarczy poznać ludzi z Cirque du Soleil i zobaczyć, że to wszystko jest możliwe?

Dzisiaj w Cirque du Soleil występują profesjonaliści, którzy często mają za sobą przeszłość sportową, która była podstawą do rozwijania się w kierunku artystycznym. Początki grupy były trudne, jednak dzięki entuzjazmowi kilkunastu artystów ulicznych udało się stworzyć dobrze prosperujący cyrk, który zatrudnia obecnie 5 tys. osób na całym świecie.

Cyrk bez zwierząt. Czy to możliwe?
Choć ciężko wyobrazić sobie cyrk bez zwierząt, to jednak jest to możliwe. Ideą założycieli było dawanie ludziom rozrywki na najwyższym poziomie, bez niepotrzebnego męczenia zwierzaków, których miejsce jest w zupełnie innym środowisku.

Poziom i skala widowisk sprawiają, że Cirque du Soleil gości na najważniejszych wydarzeniach, jak chociażby rozdanie Oscarów w 2002, czy przyciągającym rokrocznie największą widownię w Stanach Zjednoczonych finale Super Bowl w 2007 r. W światowej stolicy rozrywki - Las Vegas - jednocześnie granych jest aż siedem różnych spektakli w wykonaniu Cirque.

d2v6gu8

Kilka ciekawych liczb:

- zatrudnionych jest pięć tysięcy osób
- występuje ponad 1200 artystów z niemal 50 różnych krajów
- spektakle obejrzało ponad sto milionów widzów w trzystu miastach i czterdziestu krajach na sześciu kontynentach

Ewolucje, które zrobiły na nas największe wrażenie:

Chińskie tyczki
Kolorowe istoty wślizgują się na scenę i wspinają na siedmiometrowe chińskie tyczki, symbolizujące w Saltimbanco drapacze chmur. Skacząc z tyczki na tyczkę, akrobaci szybują w powietrzu, zapierając publiczności dech w piersiach swoją siłą, zręcznością i szybkością.

Duet na trapezie
Wysoko nad głowami publiczności, na trapezie kołyszą się dwie lśniące postacie. Prezentują niewiarygodny balet w powietrzu, pełen harmonii i piękna. Ich ewolucje składają się w całość - są odą do naturalnej jedności.

d2v6gu8

Bungee
Czwórka akrobatów kołysze się, spada i lata w powietrzu na linach bungee, ignorując siłę ziemskiego przyciągania. Niczym szybujące po niebie wspaniałe ptaki, wykonują powietrzny balet do operowego utworu.

Ręka w rękę
W pokazie mocy i niezachwianej równowagi, dwóch mężczyzn ręka w rękę pokazuje, gdzie leży granica ludzkiej siły.

Balans na podpórkach
Ten seksowny i zwierzęcy popis wymaga wielkiej siły i giętkości. Demonstrując zdumiewającą kontrolę nad ciałem, artysta w różnym tempie balansuje na podpórkach, wykonując przy tym imponujące ewolucje.

źródło: opis ewolucji, info. prasowa Cirque du Soleil

d2v6gu8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2v6gu8