Trwa ładowanie...
Artykuł sponsorowany

Co należy wiedzieć na temat ościeżnic regulowanych?

Ościeżnice to niezwykle istotny element, który można spotkać w każdych drzwiach. Chociaż na co dzień nie zwraca się na nie większej uwagi, to klienci zaczynają interesować się nimi wtedy, gdy remontują mieszkanie i muszą kupić nowe rozwiązania do drzwi wewnętrznych lub zewnętrznych. W takim przypadku coraz więcej osób wybiera regulowane ościeżnice, dzięki czemu nie trzeba się martwić, że dokona się nietrafionego zakupu i można je łatwo dopasować. Jeżeli nie wiesz, na co zwrócić uwagę kupując ościeżnice stałe lub co jest istotne przy tego typu rozwiązaniach, nasz poradnik z pewnością dostarczy ci wszystkich niezbędnych informacji.

Share
Źródło: materiały partnera
d4aim9g
  1. Do czego służą ościeżnice regulowane?
  2. Czym wyróżnia się ościeżnica regulowana?
  3. Jakie regulowane ościeżnice wybrać?
  4. Czy masywne obramowanie drzwi to dobre rozwiązanie?

Dzięki temu nie będziesz się musiał martwić o to, że trudno będzie zakryć miejsca łączenia lub skrzydło drzwiowe nie będzie się dobrze otwierać. Obecnie producenci ościeżnic oferują przeróżne warianty, co pozwala dobrać model w taki sposób, aby idealnie pasował do stylu wnętrza i samych drzwi (pełna oferta dostępna jest na stronie https://www.castorama.pl/produkty/budowa/drzwi-wewnetrzne/oscieznice-regulowane.html). To pozwala uzyskać elegancki efekt wizualny, który ma istotne znaczenie zarówno przy wykańczaniu mieszkaniu dla siebie, jak i przy nieruchomościach remontowanych z myślą o wynajmie.

Do czego służą ościeżnice regulowane?

Na początek warto zrozumieć, za co tak naprawdę odpowiadają takie produkty i dlaczego są niezbędne we wszystkich wnętrzach. Przede wszystkim ościeżnice pozwalają zamontować drzwi i pozwalają z obu stron uzyskać ładny efekt wykończenia otworu w ścianie. Nawet jeżeli więc ktoś zamontowałby drzwi bez ościeżnicy, to zostałby wówczas źle wyglądający otwór drzwiowy. Ościeżnice produkowane są z różnych materiałów, co często wpływa na cenę. Dzięki temu klienci mogą dobrać najlepsze dla siebie rozwiązanie nie tylko z uwzględnieniem możliwości technicznych, ale również aktualnego stanu finansów. Modele wykonane z prawdziwego drewna będą oczywiście droższe niż niskiej jakości ościeżnice z płyt MDF. Z drugiej strony czasami wystarczy tańszy model, szczególnie jeżeli są to drzwi znajdujące się wewnątrz pomieszczenia. Nie trzeba wówczas skupiać się na znalezieniu solidnego produktu, co ma wpływ na bezpieczeństwo.  

Czym wyróżnia się ościeżnica regulowana?

Prawidłowo dobrana ościeżnica musi pasować do drzwi, dlatego najczęściej zaleca się, kupowanie gotowych kompletów. Jeżeli z jakiegoś powodu nie jest to możliwe, trzeba upewnić się, że wszystko będzie ze sobą dobrze pasowało. Chodzi zarówno o sposób wykończenia, jak i wymiary. Dodatkowo dostępne są dwa rodzaje ościeżnic, co także trzeba uwzględnić przed złożeniem zamówienia. Do najpopularniejszych produktów należą ościeżnice stałe oraz ościeżnice regulowane. Te pierwsze można wybrać do murów o standardowej grubości, która nie przekracza dziesięciu centymetrów. Montaż takich ościeżnic wymaga jednak, aby pomieszczenie zostało bardzo starannie wykończone. Gruby muszą być równe, bo inaczej nie uda się uzyskać oczekiwanego efektu i będą widoczne odstępy pomiędzy drewnem a ścianą. Taki problem nie występuje przy ościeżnicach regulowanych, które słyną z większej funkcjonalności. Bez problemu można je więc zamontować nawet w przypadku tych lokalizacji, w których ściany nie są idealne równe. Podczas montażu można je dowolnie regulować (oczywiście w ramach przewidzianego przez producenta zakresu, który wynosi około dwóch centymetrów). Jedyną wadą takich ościeżnic jest to, że ze względu na swoją konstrukcję, najlepiej pasują do ścian, których grubość przekracza około 7,5 centymetrów. 

d4aim9g

Jakie regulowane ościeżnice wybrać?

Nie ma więc wątpliwości, że ościeżnice z funkcją regulacji, które przeznaczone są do wnętrz to najlepszy wybór i sprawdzą się zarówno w starszych, jak i nowoczesnych budynkach. Dostępna oferta w popularnym sklepie Castorama obejmuje dużą ilość wariantów, dzięki czemu każdy klient znajdzie coś dla siebie. Zaletą takich ościeżnic jest to, że są łatwiejsze w montażu. Jedyną rzeczą, która będzie potrzebna, jest zwykła pianka montażowa, którą bez problemu można kupić w sklepach budowlanych. Dodatkowo pozwalają uzyskać świetny efekt estetyczny, nawet jeżeli ktoś nie ma doświadczenia w wykonywaniu prac montażowych. Nie trzeba więc tracić pieniędzy na dodatkowe materiały, które wykorzystuje się przy klasycznych ościeżnicach, aby ukryć miejsca połączeń, które mogłyby zepsuć estetykę. 

Czy masywne obramowanie drzwi to dobre rozwiązanie?

Przed zakupem nowej ościeżnicy należy w szczególności skupić się na tym, aby masywne obramowanie charakterystyczne dla takich rozwiązań nie zepsuło tego, w jaki sposób dane pomieszczenie zostało urządzone. Najlepiej więc sprawdzą się w przestronnych pomieszczeniach, gdzie bez problemu zmieszczą się większe ościeżnice. Jeżeli natomiast chodzi o wybór materiału, to drewno z pewnością przetrwa wiele lat i będzie

Artykuł sponsorowany
d4aim9g

Podziel się opinią

Share
d4aim9g
d4aim9g