Trwa ładowanie...
d4hut82
Ciekawostki

Co narkotyki robią z ludzi. Przerażające!

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Co narkotyki robią z ludzi. Przerażające!
(rehabs.com)
d4hut82

Zobacz, co się dzieje z nieszczęśnikami uwiedzionymi przez ciężkie narkotyki - wyglądają jak wyjęci z grobu! UWAGA: Ze względu na wstrząsające obrazy, materiał nie jest dla każdego. Wchodzisz na własną odpowiedzialność.

Szeroko zakrojona na całym świecie kampania informacyjna odnośnie szkodliwości narkotyków, zdaje się odnosić mizerne rezultaty. Można odnieść wrażenie, że - bądź, co bądź - dość abstrakcyjna perspektywa ataków, wylewów i zawałów serca, nakreślona przez lekarzy specjalistów, nie przemawia do naszego rozsądku. Wolimy tkwić w zgubnym przekonaniu, że nas to nie spotka. Depresja, paranoja i problemy z oddychaniem, a nawet kłopoty z erekcją także nie są dość mocnym bodźcem, by odstraszyć sporą część z nas od spróbowania. Cóż, może więc trzeba spróbować innej metody - wizualnej.

Czemu narkomani wyglądają jak zombie?

d4hut82

Dla przykładu, portal rehabs.com zamieścił niedawno serię do głębi wstrząsających fotografii, ilustrujących jak zmieniają się ludzie już po kilkumiesięcznym zażywaniu twardych narkotyków. Niektórzy, w ciągu roku, czy dwóch starzeją się o całe dekady, inni przechodzą szokującą transformację, która zaciera ich ludzkie oblicze i upodabnia ich do żywych trupów. A wszystko to spowodowane jest pojawieniem się kilku mechanizmów, które towarzyszą uzależnieniu. Na pierwszy ogień wysuwa się trądzik, czyraki i paskudne blizny. To właśnie te blizny tak bardzo dehumanizują narkomana. A skąd się biorą?

(fot. rehabs.com)

Jednym z efektów ubocznych częstego używania (w tym przypadku metamfetaminy) są halucynacje. Ćpunom wydaje się, że po ich ciele pełzają robaki, że larwy bytują pod ich skórą, a karaluchy pływają w ich żyłach - trzeba się ich pozbyć. I wtedy się zaczyna: rozpaczliwe drapanie.

d4hut82

Narkomani, napędzani chemicznymi paranojami, potrafią godzinami trzeć paznokciami o policzki, zdzierając z nich skórę i mięso. To samo dzieje się z szyją, podłużne ruchy brudnymi, sczerniałymi szponami - w górę i w dół - sprawiają, że ta zaczyna się pokrywać pionowymi, różowymi rowkami. Kolejna faza transformacji to ginące mięśnie, gnijące zęby i zapadający się nos...

(fot. rehabs.com)

Potwory ze strzykawki

Jak podaje pbs.org, - narkotyki aplikowane przez nos wyżerają przegrodę, przez co ten wygląda jakby wiądł. Mięśnie z kolei padają ofiarą swego rodzaju kanibalizmu. Wiadomo, że narkotyki (amfetamina, heroina, metamfetamina) blokują apetyt, przez co zatwardziałe ćpuny jedzą naprawdę mało i szybko chudną. Kiedy jednak wszystkie pokłady tłuszczu zostaną już spalone, wygłodniałe ciało zaczyna konsumować samo siebie. W ten sposób mięśnie zostają "zjadane". W efekcie, twarz traci plastyczność, wygląda też jak sparaliżowana - nienaturalnie i strasznie, niczym z horroru... Ale prawdziwy dramat rozgrywa się w jamie ustnej...

(fot. rehabs.com)

d4hut82

Tzw. "meth mouth", tłumaczy rehabs.com, jest wypadkową szeregu czynników. "Szkliwo z zębów zostaje rozpuszczone przez ostre chemikalia zawarte w narkotykach, naczynia krwionośne obecne w zdrowych dziąsłach i zębach zaczynają się kurczyć, a to sprzyja próchnicy. Produkcja śliny ulega diametralnemu zmniejszeniu, co z kolei pozwala szkodliwym kwasom na sianie dalszych zniszczeń, natomiast łaknienie słodkiego - tak częste w przypadku używania metamfetaminy - sprawia, że niezabezpieczona zębina zaczyna gnić." Następnie, pognite, sczerniałe i przeorane próchnicą zęby zaczynają wypadać z rozmiękłych dziąseł lub są rozpuszczane przez kwas. Efekty widać na zdjęciach.

Fabryka duchów

Ale najgorsze w tym wszystkim jest to, jak mało czasu narkotyki potrzebują, by dokonać dzieła zniszczenia. Wszyscy ludzie zaprezentowani na tych fotografiach zmienili się w "straszydła" zaledwie w kilka miesięcy lub lat? Nie zapominajmy też, że każdy z nich miał kiedyś rodzinę, przyjaciół, być może dzieci, pracę i dom. Jednak to wszystko znikło, wraz z resztkami ich człowieczeństwa. Stąd, ponawiamy nasz apel - jeśli nawoływania lekarzy nie robią na was lub na kimś kogo znacie wrażenia - jeszcze raz dobrze przyjrzyjcie się ludziom ze zdjęć. Oni też myśleli, że będą w stanie kontrolować swój nałóg.

(fot. rehabs.com)

MW/PFi, facet.wp.pl

Zobacz: "Odurzeni. Historia narkotyków"

d4hut82

Podziel się opinią

Share

d4hut82

d4hut82