Trwa ładowanie...
Styl

Co o zegarkach musi wiedzieć każdy facet?

Share
Co o zegarkach musi wiedzieć każdy facet?
Źródło: 4gentleman.pl
d33dy0m

Męski zegarek w wielu kręgach uznawany jest za jeden z nielicznych elementów biżuterii, na które może sobie pozwolić mężczyzna. Oprócz medalika, obrączki i czasomierza wielu panów nie nosi innych dodatków. Jednak nie każdy zegarek pasuje do każdego stylu ubioru i okazji, nie zawsze też wiemy, jak prawidłowo go nosić. Oto kilka rad.

* Sprawy praktyczne i techniczne*

Jedną z powszechnie poruszanych kwestii dotyczących noszenia zegarka, jest wybór poprawnego nadgarstka. Lewy czy prawy? Który wybór będzie trafny? Otóż nie ma ściśle ustalonych zasad, które regulowałyby tę kwestię. Przegub lewy jest najczęściej wybierany ze względów praktycznych. Zdecydowaną większość stanowią bowiem osoby praworęczne, którym noszenie zegarka na prawym nadgarstku mogłoby najzwyczajniej przeszkadzać podczas wykonywania podstawowych, codziennych czynności. Stąd też popularnym wyborem jest lewy przegub.

(źródło: 4gentleman.pl)

d33dy0m

Drugą i nie bez znaczenia kwestią, która może mieć wpływ na wybór nadgarstka, jest koronka, popularnie zwana pokrętłem. Jak wiadomo, umieszczona jest po prawej stronie tarczy, a przez to, nosząc zegarek na lewym przegubie, w łatwy sposób za pomocą prawej dłoni możemy nakręcić zegarek lub dokonać korekty czasu. W tym przypadku na wybór strony wpływ mają względy techniczne. Oczywiście osoby leworęczne nie stoją na straconej pozycji, na rynku dostępne są też czasomierze z pokrętłem po lewej stronie.

Reasumując, wybór odpowiedniego nadgarstka uzależniony jest względami technicznymi i praktycznymi. Nie ma z góry narzuconych zasad co do prawidłowej strony jego noszenia. To, czy jesteś lewo- czy praworęczny, jest fundamentalną przesłanką do wyboru właściwego przegubu.

Względy estetyczne

Tak jak wybór odpowiedniego nadgarstka nie był obłożony zasadami, tak wybór odpowiedniego czasomierza do ubioru i dodatków - już jest. Po pierwsze, zegarek sportowy, na gumowym pasku lub wyrazistej bransolecie, nie nadaje się do ubioru formalnego. W tym przypadku warto zdecydować się na czasomierz o klasycznej, minimalistycznej kopercie i skórzanym pasku.

(źródło: 4gentleman.pl)

d33dy0m

Kolejnym ważnym elementem, na jaki warto zwrócić uwagę podczas wyboru zegarka, jest kolor jego paska. Ten powinien być tej samej barwy, co kolor butów i paska od spodni. Może różnić się odcieniem.

Koperta zegarka, sprzączka i spinki do mankietów powinny być w tym samym kolorze. Wybierając zegarek ze srebrną kopertą, wszystkie metalowe elementy powinny być tego samego koloru. Podobna reguła dotyczy zegarków ze złotymi elementami.

(źródło: 4gentleman.pl)

d33dy0m

* Zegarek na co dzień*

W ubiorze luźnym, codziennym, kolor paska i design nie maja już aż tak dużej wagi. Liczy się przede wszystkim swoboda. Koperta może być wyrazista, pasek może być gumowy. Zegarek w tym przypadku można dobierać do ogólnego charakteru stylizacji, nie (tak jak to było w stylizacjach formalnych) poszczególnych jej elementów.

(źródło: 4gentleman.pl)

(źródło: 4gentleman.pl)

d33dy0m

[

Albert Borowiecki, autor jednego z nielicznych blogów w Polsce o klasycznej modzie męskiej www.4gentleman.pl. Niestrudzony podróżnik, miłośnik włoskiego stylu ubioru i dobrego wina. ]( http://4gentleman.pl ){:external}

Najskuteczniejsze diety dla każdego mężczyzny

d33dy0m

Podziel się opinią

Share
d33dy0m
d33dy0m