CiekawostkiCo robili, zanim stali się sławni?

Co robili, zanim stali się sławni?

Poznali smak prawdziwego życia

Co robili, zanim stali się sławni?
Źródło zdjęć: © AFP

1 / 9

Co robili, zanim stali się sławni?

Obraz
© AFP

Wśród ludzi, którzy dziś mają status gwiazd albo są politykami bądź osobistościami decydującymi o przyszłości świata, nie brakuje takich, którzy pochodzą z rodzin o ustalonej już pozycji. Mieli oni ułatwiony start i bez większych problemów dane im było kontynuować rodzinną tradycję.

Wielu stanowią jednak ci, którzy nie mieli żadnych koneksji i wszystko musieli zaczynać "od zera". Zanim jednak osiągnęli sukces, też jakoś musieli zarabiać na chleb. Część z nich zajmowała się rzeczami, o których miłośnicy ich talentu nie mają pojęcia.

Oto zbiór przykładów pokazujących, że ci, którzy dziś zajmują wysokie pozycje w rankingach popularności, wcześniej też musieli nierzadko poznać smak prawdziwego życia:

2 / 9

Arnold Schwarznegger

Obraz
© AFP

Pochodzi z Austrii, do dziś nie wyzbył się charakterystycznego akcentu, a mimo tego udało mu się osiągnąć spektakularny sukces w show-biznesie i polityce. Mający dziś 66 lat gwiazdor, który niedawno powrócił na wielki ekran, nie od razu jednak stał się Conanem i Terminatorem.

Wcześniej zajmował się czymś zupełnie innym - dnie upływały mu przede wszystkim na rzeźbieniu swojej sylwetki. Wtedy jeszcze nie wiedział, że to właśnie potężna muskulatura będzie jego biletem do Hollywood, światowej sławy i wielkich pieniędzy. Jego przeprowadzkę do Stanów Zjednoczonych poprzedziły oczywiście lata tytanicznych treningów oraz sukcesy osiągane w kulturystyce - kilkukrotnie triumfował w zawodach Mr. Universe.

Wtedy jeszcze planował związać swoją przyszłość ze sportem. Jeszcze nie wiedział, że stanie się supergwiazdą i politykiem. "Gdy wstaję każdego rana, kręci mnie myśl, że mogę mieć wpływ na życie innych" - powiedział prawie 40 lat później.

3 / 9

Sylverster Stallone

Obraz
© AFP

Skoro jest Schwarznegger, to nie może zabraknąć Sylvestra Stallone, który podobnie jak były gubernator Kalifornii stał się symbolem kina rozrywkowego lat 80. i początku lat 90. Zanim w świadomości kinomanów zaistniał jako Rocky i Rambo, podejmował się zajęć, które trudno nazwać pasjonującymi.

Starając się jakoś związać koniec z końcem, późniejszy macho podejmował się rozmaitych fuch. Był m.in.: roznosicielem pizzy, stróżem w księgarni, sprzątaczem klatek w ogrodzie zoologicznym i bileterem w kinie, gdzie poznał swoją pierwszą żonę. Ale ambicja zaprowadziła go w końcu na wyżyny sławy. Aż trudno uwierzyć, że gdy miał piętnaście lat, jego klasowi koledzy podczas zabawy zagłosowali, że Stallone prawdopodobnie skończy na krześle elektrycznym.

4 / 9

Mick Jagger

Obraz
© AFP

Dziś na całym świecie rozpoznawany jest jako frontman jednej z najsłynniejszych formacji rockowych wszech czasów. Zanim jednak o The Rolling Stones usłyszał cały świat, Jagger musiał przecież jakoś zarabiać na chleb.

Brytyjczyk, który od wczesnych, młodzieńczych lat pasjonował się muzyką, robił początkowo rzeczy, które nie miały z nią wiele wspólnego. Kształcił się m.in. na Wydziale Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Londyńskiego. Podobnie jak wielu jego rówieśników narzekał wtedy na notoryczny brak pieniędzy.

Aby zdobyć choć trochę grosza, Jagger poszedł do pracy. Zatrudnienie znalazł w szpitalu dla umysłowo chorych w Bexley (dzielnica Londynu). Przyszły gwiazdor był tam portierem i zajmował się noszeniem walizek. Za swoją pracę otrzymywał zaledwie 90 szylingów tygodniowo (dziś równowartość ok. 160 złotych).

5 / 9

sir Alex Ferguson

Obraz
© AFP

Ze względu na obecne problemy klubu, którego trenowaniem zajmował się do niedawna, jego nazwisko regularnie przywoływane jest w brytyjskiej prasie. Ferguson jest dziś żywą legendą Manchesteru United i ojcem większości jego sukcesów.

Nie zawsze jednak było tak, że to piłka nożna zajmowała pierwsze miejsce w życiu Szkota. Zanim został piłkarzem, a potem zaczął święcić sukcesy jako szkoleniowiec, uczył się na rzemieślnika. Już wówczas wykazywał zdolności organizacyjne - jako młody chłopak, podczas strajku dokerów, był reprezentantem załogi w kontaktach z kierownictwem. Przez pewien czas zajmował się także prowadzeniem pubu.

6 / 9

Quentin Tarantino

Obraz
© AFP

To nazwisko jest dziś znane wszystkim miłośnikom kina. Ale jeszcze 30 lat temu nikt nie wróżył większego sukcesu reżyserowi uważanemu teraz za czołową postać kina postmodernistycznego. Zanim ten zdobywca Oskarów, z którym dziś pragną współpracować największe gwiazdy, chwycił za kamerę, porzucił naukę w szkole średniej, by całe dnie spędzać na chłonięciu filmów.

Twórca "Pulp Fiction" i "Bękartów wojny" najpierw pracował jako bileter w kinie pornograficznym. Później rozpoczął pracę w wypożyczalni kaset wideo, gdzie całe dnie oglądał filmy - dosłownie wszystko. Kiedy magnetowid odpoczywał, popularny QT zajmował się pisaniem scenariuszy. Dziś znany jest nie tylko jako błyskotliwy reżyser, ale też prawdziwy znawca X Muzy.

7 / 9

Warren Beatty

Obraz
© AFP

Jeden z najsłynniejszych amantów kina. Zanim aktor i reżyser sięgnął po największe nagrody i zaczął romansować z dziesiątkami sławnych kobiet (na jego liście podbojów znajdują się m.in.: Faye Dunaway, Catherine Deneuve, Brigitte Bardot, Madonna, Isabelle Adjani), zajmował się rzeczami, które nie tylko nie zrobiłby wrażenia na żadnej z pięknych kobiet. Raczej podziałałyby na nie odpychająco.

Gwiazdor znany z filmów "Bonnie i Clyde" i "Bugsy" w młodości pracował w teatrze. Parał się tam jednak sprawami, które ze sztuką i aktorstwem miały niewiele wspólnego. Koncentrował się na - delikatnie rzecz ujmując - utrzymywaniu porządku. Do jego obowiązków w Teatrze Narodowym w Waszyngtonie należało tropienie szczurów i myszy oraz zastawianie pułapek na gryzonie.

8 / 9

Brad Pitt

Obraz
© AFP

Żadna praca nie hańbi - to powiedzenie, które w latach młodzieńczych było szczególnie bliskie słynnemu dziś na całym świecie aktorowi i producentowi. Zanim przyszły role w wielkich przebojach filmowych, a wcześniej epizodyczne role w znaczących produkcjach, Pitt musiał chwytać się różnych zajęć, by przetrwać.

Pitt zarabiał pracując m.in. w restauracji, gdzie raczej nikt nie miał szansy go rozpoznać. Wykonując zadania dla jadłodajni El Pollo Loco, wcielał się w rolę kurczaka. W takim kamuflażu rozdawał ulotki i starał się przyciągnąć klientów do lokalu. Później był też szoferem. Ale nie takim zwyczajnym. Limuzyną, którą kierował, jeździły głównie striptizerki, a dzisiejsza gwiazda Hollywood zajmowała się dowożeniem ich na przyjęcia, np. na wieczory kawalerskie.

9 / 9

Ken Kesey

Obraz
© AFP

Zmarły w 2001 r. pisarz, który zasłynął przeniesioną potem na duży ekran powieścią "Lot nad kukułczym gniazdem", mógł oprzeć swoje najgłośniejsze dzieło na doświadczeniu, jakie czerpał, pracując jako dozorca w szpitalu psychiatrycznym.

Kesey jeszcze w czasie nauki na Uniwersytecie Stanforda brał też udział w finansowanych przez państwo eksperymentach, podczas których testowane były możliwości kontrolowania ludzkiego umysłu, w tym w realizowanym przez CIA kontrowersyjnym projekcie MKULTRA.

W jego trakcie podawano wolontariuszom substancje psychodeliczne, w tym LSD. Sam Kesey nie ukrywał, że część ze swoich dzieł tworzył pod wpływem LSD i innych substancji psychodelicznych.

Komentarze (24)