Trwa ładowanie...

Co różni mężczyznę od kobiety

Share
Co różni mężczyznę od kobiety
Źródło: Jupiterimages
d2kj6vh

Czy zastanawialiście się kiedyś jakie różnice dzielą mężczyznę od kobiety? Nie chodzi tu wcale o te fizjologiczne aspekty - tylko te, które są ukryte w naszej osobowości. Trzeba zastanowić się co nas oddala, a co zbliża. Niestety takie różnicy zawsze były, istnieją i będą dalej towarzyszyć naszemu życiu. Cały szczegół tkwi w tym, żeby potrafić zaakceptować je i starć się z nimi żyć.

Uczucia
Od zawsze towarzyszyły obu płciom. Kobiety zdecydowanie prościej okazują swoje emocje, a faceci mają zawsze z tym problem. Mężczyźni są bardziej skryci i czasami wstydzą się tego - co czują. Wolą zamknąć się w sobie i stłamsić nawet największą rozterkę wewnątrz. Przecież to niedopuszczalne, żeby facet w gronie znajomych powiedział „kocham cię Izabelko”. To przykre, ponieważ wiele się traci na takim zachowaniu. Nakłaniamy do większego polotu w okazywaniu prawdziwych emocji.

Kobieta ma o wiele łatwiejsze zadanie. Bez większych oporów wyznaje swoje uczucia. Nie boi się nawet okazywać publicznie. Każde słowo, które wydobywa się z ust twojej partnerki, przynosi jej ulgę. Kobiety uważają, że szczera rozmowa ze swoim mężczyzną, bardzo dobrze służy w związku. Słowa przekazują uczucia, które wypływają prosto z serca – a przecież o to chodzi.

d2kj6vh

*Rodzina * Mężczyzna – jest typowym domatorem. Lubi spędzać czas w gronie najbliższych. Z biegiem czasu robi się coraz bardziej rodzinny. Niedzielne spacery i wspólny obiad, są dla niego spełnieniem idealnego dnia. Naturalnie, że lubi wyrwać się za miasto ze swoją pięknością i nie odbierać telefonów, ale nie robi tego zbyt często.

Kobieta – Do czasu zanim nie urodzi dziecka, nie domaga się częstych chwil spędzanych w gronie rodziny. Woli zaszyć się ze swoim chłopakiem w pokoju i przytulać się do niego cały czas. Rola rodziców jest bardzo istotna, ale nie przesadzajmy. Macierzyństwo jest dla niej najważniejszym etapem w życiu. Wtedy spotkania rodzinne nabierają jakby innego znaczenia.

*Praca * Mężczyzna – dla niego to symbol własnej wartości. Dobra praca jest nadzwyczaj ważna dla pozycji społecznej. Nie masz pracy – jesteś nikim. Takie podejście jest wpisane w geny, każdego z nas. Dodatkowo przyświeca idea - po trupach, jeśli cel jest w zasięgu ręki.

Kobieta podchodzi do tej sprawy znacznie spokojniej. Owszem – lubi pracować i wie, że jest taka konieczność, ale nie stawia jej na szczycie piramidy własnych celów. Umie odgraniczyć pracę, od życia osobistego. Bardzo ważne także jest, że nie przenosi problemów firmy na teren własnego domu. Jeśli zdobędzie dobrą pracę, będzie z niej dumna, ale wcale nie znaczy to, że będzie wszystkim się chwalić.

d2kj6vh

*Miłość * Chyba największa różnica, która występuje pomiędzy kobietą, a mężczyzną. Nie jest to absolutnie żadna reguła, ale facet zawsze inaczej będzie do tego podchodził. Miłość to bardzo ważne uczucie, ale równie ważna jest wygoda, przyzwyczajenie i spokój emocjonalny. Facet potrzebuje być kochanym i bardzo lubi, kiedy kobieta mu o tym mówi. Sam jest w stanie kupować kwiaty, zabierać do kina i na spacer. Rzadziej mówi "kocham", chociaż w głębi serca jest o tym przekonany.

Kobieta, kocha kochać! Od takiego założenia trzeba wyjść, jeśli chce się omawiać to najtrudniejsze uczucie. Potrzebuje ciepłych słów, pieszczot, gestów, zrozumienia. Wszelkie dowody miłości są mile widziane. Każdego dnia potrzebuje ciągłej adoracji, aby żyła w przekonaniu, że jest twoją jedyną kobietą. Pierwsza miłość będzie zapamiętana do końca życia. Poświęca się jej i przedkłada nade wszystko.

*Wierność * Mężczyzna – zapytany wprost odpowie, że bardzo kocha swoją kobietę, i że jest jej wierny. Nie przeszkadza to mu jednak, aby zrobić skok w bok. Niestety, ale rzeczywistość brutalnie pokazuje, że to prawda. Trzymamy jednak męska stronę i zwalamy wszystko na hormony.

Kobieta – wierna i oddana swojemu wybrankowi. Wynika to ze stereotypu, który utkwił im w głowach. Zdają sobie jaka rola społeczna spoczywa na ich barkach. Jest jednak mały problem – jeśli już zdradzi to szybciej, niż mężczyzna angażuje się emocjonalnie.

d2kj6vh

*Łóżko * Kolejna różnica, która jest dostrzegana gołym okiem. Co tu dużo mówić – dla faceta liczy się seks, a jeszcze bardziej jego finalna postać - orgazm. Niestety, ale mężczyzna owładnięci testosteronem, nie jest w stanie postawić na pierwszym miejscu, dobra partnerki. Ponadto w pewnym okresie, faceci zmieniają panienki jak rękawiczki. Każda dyskoteka przynosi nową zdobycz. Chyba po to, żeby dorównać wyczynom słynnego Rocco. Często seks nie jest spełnieniem uczuć, to zwykła czynność fizyczna. Dopiero jak skończy się biały okres, seks staje się dodatkowym symbolem miłości. Dopełnia to, co najważniejsze.

Ona nie musi osiągać orgazmu, aby wynieść ze stosunku seksualnego pełnie rozkoszy. Seks jest dodatkiem do udanego związku. Nie ma seksu bez miłości, a nie odwrotnie jak w przypadku mężczyzn. Kobieta uwielbia sam nastrój, dotyk i towarzyszące temu emocje. Zdecydowanie bardziej woli być kochana. Uwaga, nie jest to reguła. Czasami kobiety są bardziej żądne seksu, niż mężczyźni.

*Podrywanie * Mężczyzna – to do niego należy inicjatywa. Potrafi tropić swoją zdobycz – niczym myśliwy. Jak zainteresuje go jakaś kobieta, jest skłonny zrobić wszystko, żeby ją zdobyć. Często facet potrafi być nachalny (szczególnie jak jest pijany) i zniechęca tym samym płeć przeciwną. Doświadczony partner może oczarować każdą kobietę. Wymaga to tylko trochę pracy.

Kobieta – seksapil to jej broń kobieca. Doskonale o tym wie, że musi wysłać pierwsze sygnały. Potem tylko grzecznie czeka, aż mężczyzna zdobędzie się odwagę i podejdzie do niej.

d2kj6vh

*Rozstanie * Mężczyzna – jest bardziej skłonny do rozstań ze swoją partnerką. Ma jedynie problem z powiedzeniem tego. Jest to trudna decyzja, ponieważ faceci panicznie boją się takich sytuacji (czy. płacz, smutek). Woli zrobić to przez sms, telefon lub maila. Najlepszą jednak opcją jest zostawienie wszystkiego w nicości, aż samo się rozwiąże.

Kobieta – pierwsza do powiedzenia „zrywam z tobą”. Ona nie może długo żyć w niepewności. Zadręcza się taką sytuacją i potrafi nie spać po nocach. Kobiety lubią jasne sytuacje, nawet jeśli są one niedobre.

*Forma * Mężczyzna – jeśli tylko ma czas, bardzo lubi aktywną formę spędzenia czasu. Godziny spędzane pod nakładem ciężaru potrafią być bardzo przyjemne. Nic dziwnego, że najpopularniejsza jest siłownia. Dzięki ćwiczeniom siłowym można kształtować swoje ciało. Po za tym faceci zdają sobie sprawę, że ich dobra kondycja fizyczna podoba się kobietom.

Kobieta – Na szczęście są tez takie panie, które aktywnie ćwiczą. Basen, lekka atletyka oraz ćwiczenia aerobowe. Pozostała jednak część zdecydowanie mniej dba o swoją sylwetkę. Oczywiście odchudzanie jest na pierwszym planie, ale ciężko nakłonić do ćwiczeń fizycznych. Jest to uciążliwe i lepiej w tym czasie robić co innego.

Wszystkie różnice zostały oparte na teoriach psychologów i seksuologów. Chociaż niektóre mogą wydawać się być śmieszne, to jednak tak to wygląda. Zaprezentowane przykłady, są uogólnieniem zebranych informacji, także z internetu.

d2kj6vh

Podziel się opinią

Share
d2kj6vh
d2kj6vh