Trwa ładowanie...

Co to jest Cyber Monday? Sprawdź i nie przegap okazji

Black Friday, Black Weeks i… Cyber Monday. Oferta przecen na koniec roku jest naprawdę pokaźna. Sprzedawcy prześcigają się w propozycjach, co oczywiście jest bardzo dobre dla samych Klientów. Warto zapoznać się z asortymentem w obniżonych cenach, który kupić można między innymi w Cyfrowy Poniedziałek.

Artykuł sponsorowany
Co to jest Cyber Monday? Sprawdź i nie przegap okazjiŹródło: Adobe Stock
d14r38m
d14r38m

Cyber Monday – co to takiego?

W dobie dynamicznej sprzedaży opartej w dużej mierze na zamówieniach internetowych, możesz pogubić się jeśli chodzi o dostępne akcje cenowe. Kolejnym trendem, który przyszedł do nas z Zachodu jest Cyber Monday. Cyfrowy poniedziałek przypada zawsze po Święcie Dziękczynienia. W tym roku jest to 29 listopada. Cyber Monday jest alternatywą dla Black Friday. W tym jednak wypadku przeceny dotyczą sklepów internetowych, czyli segmentu e-commerce. Pierwszy "cyfrowy poniedziałek" miał miejsce w 2005 roku. Oczywiście nie mógł odbyć się nigdzie indziej, jak w Stanach Zjednoczonych. W kolejnych latach akcja rozszerzała się na następne kraje. Obecnie jest to akcja równie rozpoznawalna na świecie jak Black Friday. Tylko Amerykanie wydają tego dnia miliardy dolarów na zakupy asortymentu, który jest przeceniany w bardzo dużym stopniu.

  materiały partnera
Źródło: materiały partnera

Jakie są różnice pomiędzy Black Friday, a Cyber Monday

W tym roku Black Friday przypada 26 listopada, czyli w pierwszy piątek po Święcie Dziękczynienia. Cyber Monday zaś odbywa się zawsze 3 dni później. To oczywiście daty ruchome, choć zawsze wydarzenia te mają miejsce pod koniec listopada. Z roku na rok popularność obydwu eventów rośnie i coraz więcej sieci handlowych przystępuje do akcji.

d14r38m

Podstawowa różnica pomiędzy Black Friday, a Cyber Monday dotyczy rodzaju sprzedaży. Pierwsza promocja jest organizowana przez sklepy stacjonarne, a także internetowe. Z kolei Cyber Monday odbywa się tylko w e-commerce. Oczywiście to w roli sprzedawcy pozostaje decyzja czy w i jaki sposób przygotuje ofertę na te dwa dni. Bardzo często organizowane są także dodatkowe wyprzedaże, np. Black Weeks. Wtedy festiwale cenowe mogą trwać nawet miesiąc, choć największych okazji można spodziewać się właśnie tego konkretnego dnia. Polacy coraz częściej korzystają z promocji oferowanych podczas Black Friday i Cyber Monday, choć są także uważni w momencie zakupu. To ważne, bo skrupulatna weryfikacja oferty pozwoli uniknąć nabicia w butelkę.

Jak przygotować się na zakupy podczas Cyber Monday?

Jako, że czas organizacji promocji takich jak Cyber Monday jest przewidywalny, można się do tego dnia właściwie przygotować. Mamy tu na myśli przede wszystkim zrobienie listy zakupów. Na pewno jest sprzęt, który od dawna planowałeś kupić, lecz z oszczędności tego nie zrobiłeś. Końcówka listopada jest idealnym momentem na spełnianie takich marzeń. Warto przygotować zestawienie urządzeń, których potrzebujesz. Szukaj modeli, które Cię interesują. Poczytaj o ważnych aspektach technicznych, które mają znaczenie dla ostatecznej funkcjonalności sprzętu. Dotyczy to każdej kategorii produktowej – od AGD po elektronikę użytkową.

  materiały partnera
Źródło: materiały partnera

Środki czystości także tanieją! Sprawdź tutaj.

d14r38m

Czy znane są już konkretne obniżki z okazji Cyber Monday?

Wiele sklepów dopina właśnie ofertę z okazji Black Friday i Cyber Monday na ostatni guzik. Przecieków na próżno szukać, bo kwoty obniżek są pilnie strzeżone. Można jednak prognozować jakie kwoty i które kategorie produktów będą objęte przecenami. Każdego roku, bardzo duże wyprzedaże mają miejsce w branży RTV/AGD. Sieci elektromarketów z elektroniką przygotują oferty, które robią wrażenie na niejednym kliencie. Wiele produktów jest już przecenionych w związku z ofertami towarzyszącymi, jak chociażby Black Weeks. Produkty biorące udział w promocjach są rotowane co jakiś czas, więc warto spieszyć się z zakupem.

Zasada jest prosta. Największe kwotowe rabaty dotyczą urządzeń, które na co dzień kosztują stosunkowo dużo. Mowa tu na przykład o sprzęcie AGD. Urządzenia kuchenne, w zależności od rodzaju, mogą kosztować nawet kilka tysięcy złotych. W takim wypadku obniżki sięgać mogą nawet powyżej 1000 zł! Istotnie, jest to więc świetna okazja na wyposażenie kuchni w nowe zaplecze techniczne. Planując remont w kuchni, weź to pod uwagę i poczekaj z zakupami do Cyber Monday, jeśli nie spieszy Ci się na tyle mocno.

d14r38m

Podobnie jest z małym AGD. Z naprawdę ciekawych promocji można było skorzystać w Media Expert rok temu. Na pewno można spodziewać się atrakcyjnych rabatów w przypadku ekspresów do kawy. Jeśli nie wyobrażasz sobie rozpoczęcia dnia bez aromatycznego napoju, przemyśl zakup urządzenia właśnie tego dnia. Ciekawe oferty były dostępne również dla robotów odkurzających, które coraz częściej pojawiają się pod polskimi dachami. Cóż, skoro sprzęt może odkurzać sam… warto wydać na niego kilka złotych! Jeśli chodzi o urządzenia do higieny osobistej, jak szczoteczki rotacyjne czy golarki, tutaj także można skłonić się do zakupu w okresie gorących wyprzedaży. Zwłaszcza, że jest to sprzęt często wybierany jako prezent pod choinkę dla naszych bliskich.

Czego jeszcze szukać wśród promocji w Cyber Monday?

Na pewno warto zwrócić swoją uwagę na elektronikę. Smartfony są popularnym towarem i równocześnie często przecenianym. W zeszłym roku można było zaobserwować obniżki na poziomie nawet kilkuset złotych, co czasami stanowiło nawet 50 procent ceny bazowej. Zadowoleni będą także Klienci poszukujący laptopów i tabletów. Co tu dużo mówić, elektronika jest jedną z kategorii, którą dotyczą najlepsze promocje.

  materiały partnera
Źródło: materiały partnera
d14r38m

Jeśli jesteś zapalonym graczem, także powinieneś sprawdzić ofertę z okazji Cyber Monday. Rabaty na akcesoria gamingowe i gry mogą być naprawdę okazyjne i ciężko będzie spotkać się z podobnymi w kolejnych miesiącach. Masz jeszcze kilka dni, więc przygotuj się i z samego rana, 29 listopada, odwiedź sklepy internetowe w poszukiwaniu okazji.

Artykuł sponsorowany
d14r38m
d14r38m
Advertisement