Trwa ładowanie...
Artykuł sponsorowany

Combat.pl – sklep survivalowy nie od parady

Jeśli ktoś spytałby mnie, czym jest combat.pl, to odpowiedziałbym, że to sklep, ale nie taki znowu zwyczajny. Combat znaczy przecież walka. No to walczy się tu zawsze i do końca, bez pardonu, bez odwrotów i ewakuacji. Ewakuacjami wojen się nie wygrywa. A że stawka jest wysoka, czasem nawet większa niż życie, to każdy tu maszeruje. Bo jak się nie maszeruje, to się ginie. Wiadomo, różnie jest i czasem można dostać w skórę. Takie już są odwieczne prawa "combatu". Ale przegrać bitwę, to wcale nie znaczy przegrać wojnę – na combat.pl walka ciągle trwa.

Share
 Źródło: materiały partnera
d1b2f1l

A teraz do rzeczy, do konkretów. Sklep combat.pl oferuje produkty wielu popularnych marek: Victorinoxa, Walthera, Esbita, Spyderco by wymienić tylko najbardziej rozpoznawalne. Znajdziecie tu mniej lub bardziej wierne repliki broni, znajdziecie sprzęt do samoobrony, czarnoprochowce, lornetki i teleskopy, plecaki i kamizelki, narzędzia, latarki i ekwipunek do outdooru. Sporo tu tego. Żeby się nie pogubić przejdźmy się wśród combatowych półek, rozejrzyjmy, porozmawiajmy, rzucając od czas do czasu na coś okiem.   

Repliki broni 

Na pierwszy ogień pójdą repliki. Jak już wspomniałem, w tym worku znajdziemy naprawdę sporo rzeczy.  

Wiatrówki 

Zacznijmy od wiatrówek, tych jest najwięcej. Są tu modele łamane, z dolnym naciąganiem i zasilane CO2; są tu pistolety zwykłe i maszynowe, rewolwery, karabiny i karabinki – niektóre o formie klasycznie sportowej, inne wiernie odwzorowujące ostre oryginały. Do tego liczne akcesoria – śruty, tarcze, kulochwyty, pokrowce, blokady spustów, szyny montażowe, wyciory. Słowem, wszelkie rozmaitości umożliwiające strzelanie i modyfikowanie replik. 

Zobacz też: SPRAWDZAM! Test Huawei Watch GT 3

Airsoft 

Tuż obok widźmy półkę z airsoftem, a na niej sporo "szpeju" –  są tu pistolety "na" CO2 lub green gas, są sprężynowce i elektryki; do tego rewolwery, pistolety maszynowe (elektryczne lub "na" CO2). Jest wreszcie cała gama karabinków, do wyboru, do koloru. No i akcesoria, a jakże – oleje do konserwacji, pokrowce, "szybkoładowarki", akumulatory, dodatkowe magazynki, ekstra kolby itp.  

d1b2f1l

RAM 

Jest wreszcie coś poważniejszego – repliki RAM, czyli strzelby, pistolety, rewolwery strzelające gumowymi kulami. Może nie takimi, jakimi strzela policja, ale zawsze. Łatwo się domyślić, że w grę wchodzi tu już nie tylko zabawa, ale i samoobrona.  

Czarnoprochowce 

W Polce można legalnie nabyć broń wyprodukowaną przed rokiem 1850 bądź współczesne repliki takich konstrukcji. A skoro można, to proszę bardzo, oto i są. Czekają tu na Was prawdziwe cacuszka np. rewolwer CP Pietta 1858 Rem. New Model Army .44 – replika klasycznego Remingtona wykorzystywanego podczas wojny secesyjnej przez wojska Unii. Oraz przez Doca Hollidaya i Billego Kida, którzy na tym sprzęcie znali się jak nikt.  

 materiały partnera
Źródło: materiały partnera

Artykuły obronne 

Tu samoobrona już na całego. Do tej kategorii trafiły gazy, pałki, ultradźwiękowe odstraszacze (na psy), paralizatory (na właścicieli), broń hukowa i gazowa, kubotany. Do tego osprzęt i dodatki – amunicja, środki rozpuszczające kapsaicynę, uchwyty, pokrowce. Słowem wszystko, co możecie legalnie posiadać i czego możecie użyć, gdy będzie trzeba. Sprawa jest chyba zrozumiała i nie będę się nad nią dłużej rozwodzić.  

 materiały partnera
Źródło: materiały partnera

Optyka 

Bardzo rozbudowana kategoria. Ucieszy fanów militariów, rekonstruktorów, ale i miłośników podglądania przyrody albo astronomów-amatorów. Mamy tu sporo precyzyjnego sprzętu – lunety, kolimatory, celowniki laserowe, wszelkiej maści lornetki, fotopułapki, dalmierze, nokto- i termowizory, a nawet mikroskopy.  

 materiały partnera
Źródło: materiały partnera

Oporządzenie 

Tym razem mix wojskowo-survivalowy. Od kabur, ładownic i kamizelek taktycznych począwszy, przez ochraniacze, kajdanki i krótkofalówki , na plecakach oraz torbach skończywszy. A więc i militaria i turystyka.  

 materiały partnera
Źródło: materiały partnera

Narzędzia 

Teraz przechodzimy do kategorii, które mogą bardziej zainteresować survivalowców, bushcraftowców, obieżyświatów i turystów. Pierwszą z nich są narzędzia. Mamy ich całą gamę: noże i nożyczki, multitoole i piły, siekiery i szpadle, młoty i maczety. A do tego tomahawki, katany, młotki i grabki. Full serwis. Obok piły Fiskarsa leży tu scyzoryk Victorinox, a obok toporka Gerbera folder Spyderco. 

 materiały partnera
Źródło: materiały partnera

Latarki 

Oczywista oczywistość. W tej kategorii znajdziemy źródła światła – różnej wielkości i różnego przeznaczenia. Jeśli ktoś kompletuje swój EDC (ekwipunek dźwigany codziennie), to może sięgnąć po mieszczącą się w małej kieszeni latareczkę. Jeśli chce czegoś, co pasuje do repliki karabinka, niech zainteresuje się latarkami taktycznymi. Stróża albo ochroniarza ucieszy mocna "patrolówka", a turystę lub grotołaza lekka i wygodna "czołówka". Do tego, jak zawsze, nieco akcesoriów.  

 materiały partnera
Źródło: materiały partnera

A na końcu Outdoor 

Ta kategoria to istny róg obfitości. Czego tu nie ma – odzież, buty, kubki, hamaki, łuki, kijki trekkingowe, turystyczne kuchenki i garnki, niezbędniki, namioty, tarpy kompasy, wykrywacze metali, manierki, krzesiwa. Jednym słowem wszystko, co może się Wam przydać podczas krótszych lub dłuższych wojaży. Ubierzecie się tu, obujecie, wyposażycie i przygotujecie na wszelkie niemal okoliczności.  

 materiały partnera
Źródło: materiały partnera

I tu kończy się nasza wycieczka po combat.pl. Jeśli coś przykuło Waszą uwagę, a może zaintrygowało, wejdźcie na stronę i sami rzućcie na wszystko okiem!  

Artykuł sponsorowany
d1b2f1l
d1b2f1l
d1b2f1l