Trwa ładowanie...

"Córeczki tatusiów" wolą facetów przypominających im ojca

Share
"Córeczki tatusiów" wolą facetów przypominających im ojca
Źródło: Jupiterimages
d115v9z

Dawny stereotyp okazał się smutną prawdą. Polsko-angielskie badania dowiodły, że "córeczki tatusiów" wolą partnerów przypominających im ojca.

Jak wynika z badań przeprowadzonych przez naukowców z Uniwersytetu Wrocławskiego i Polskiej Akademii Nauk prowadzonych we współpracy z profesorami z Uniwersytetu w Durham, kobiety, które w okresie dzieciństwa łączyły bliskie więzy z ojcem wykazują pociąg do mężczyzn, którzy im go przypominają.

Badania przeprowadzono na grupie 49 Polek, a jego wyniki badań opublikowało pismo "Evolution and Human Behaviour".

d115v9z

CZY CÓRECZKI TATUSIÓW, DŁUŻEJ SĄ DZIEWICAMI?>>

Jak podaje PAP, do badań wyselekcjonowano jedynie córki pierworodne.

W czasie testów psycholodzy dali kobietom do wyboru 15 fotografii nieznanych mężczyzn z zaciemnionymi włosami, uszami, szyją, ramionami i ubraniem, ale za to z wyeksponowanymi podstawowymi rysami twarzy.

Tym samym kobiety nie mogły w swym wyborze kierować się np. fryzurą, czy kolczykiem w uchu. Fotografię wybraną przez każdą z uczestniczek badań porównano następnie z fotografią ich ojców, dokonując pomiarów i porównań nosa, uszu, brwi itd.

d115v9z

Wśród kobiet, które w osobnym kwestionariuszu oceniły swoje dziecięce więzy z ojcem jako szczególnie bliskie, zaobserwowano korelację pomiędzy wyborem potencjalnego seksualnego partnera, a jego podobieństwem do ojca.

* ZOBACZ TAKŻE:NIEKTÓRE CÓRECZKI TATUSIA MAJĄ WYJĄTKOWE DZIECIŃSTWO >>*

"Kobiety, które w dzieciństwie miały szczególnie bliską więź uczuciową z ojcem, tzw. córeczki tatusiów, po osiągnięciu dorosłości podświadomie szukają wśród narzeczonych i mężów najważniejszych rysów twarzy ojców" - komentują autorzy pracy.

No cóż panowie. Jak się okazuje, jeżeli przyszło Wam się związać z "córerczką tatusia" to nie będziecie mieli lekkiego życia i na każdym kroku będziecie porównywani do "papy".

d115v9z

Co ciekawe, nie trzeba było długo czekać na damski głos w tej sprawie.

FUTERKO LWICY SALONOWEJ? >>

Niektóre z pań psychologów już zapowiedziały kontrbadania. Sądzą one, że podobna prawidłowość może występować w przypadku mężczyzn i ich partnerek. Według dr Lyndy Boothroyd wyobrażenie dzieci o tym, co składa się na atrakcyjną twarz jest kształtowane na wczesnym etapie rozwoju przez twarze, które dzieci najczęściej widzą wokół siebie, czyli twarze rodziców.

ZOBACZ TAKŻE: NIEKTÓRE CÓRECZKI TATUSIA MAJĄ WYJĄTKOWE DZIECIŃSTWO >>

(PAP) asw/ ls/ jjj/ (WP)serg

d115v9z

Podziel się opinią

Share
d115v9z
d115v9z