Trwa ładowanie...
d384s07

"Córeczki tatusiów" wolą facetów przypominających im ojca

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"Córeczki tatusiów" wolą facetów przypominających im ojca
(Jupiterimages)
d384s07

Dawny stereotyp okazał się smutną prawdą. Polsko-angielskie badania dowiodły, że "córeczki tatusiów" wolą partnerów przypominających im ojca.

Jak wynika z badań przeprowadzonych przez naukowców z Uniwersytetu Wrocławskiego i Polskiej Akademii Nauk prowadzonych we współpracy z profesorami z Uniwersytetu w Durham, kobiety, które w okresie dzieciństwa łączyły bliskie więzy z ojcem wykazują pociąg do mężczyzn, którzy im go przypominają.

Badania przeprowadzono na grupie 49 Polek, a jego wyniki badań opublikowało pismo "Evolution and Human Behaviour".

d384s07

CZY CÓRECZKI TATUSIÓW, DŁUŻEJ SĄ DZIEWICAMI?>>

Jak podaje PAP, do badań wyselekcjonowano jedynie córki pierworodne.

W czasie testów psycholodzy dali kobietom do wyboru 15 fotografii nieznanych mężczyzn z zaciemnionymi włosami, uszami, szyją, ramionami i ubraniem, ale za to z wyeksponowanymi podstawowymi rysami twarzy.

Tym samym kobiety nie mogły w swym wyborze kierować się np. fryzurą, czy kolczykiem w uchu. Fotografię wybraną przez każdą z uczestniczek badań porównano następnie z fotografią ich ojców, dokonując pomiarów i porównań nosa, uszu, brwi itd.

d384s07

Wśród kobiet, które w osobnym kwestionariuszu oceniły swoje dziecięce więzy z ojcem jako szczególnie bliskie, zaobserwowano korelację pomiędzy wyborem potencjalnego seksualnego partnera, a jego podobieństwem do ojca.

* ZOBACZ TAKŻE:NIEKTÓRE CÓRECZKI TATUSIA MAJĄ WYJĄTKOWE DZIECIŃSTWO >>*

"Kobiety, które w dzieciństwie miały szczególnie bliską więź uczuciową z ojcem, tzw. córeczki tatusiów, po osiągnięciu dorosłości podświadomie szukają wśród narzeczonych i mężów najważniejszych rysów twarzy ojców" - komentują autorzy pracy.

No cóż panowie. Jak się okazuje, jeżeli przyszło Wam się związać z "córerczką tatusia" to nie będziecie mieli lekkiego życia i na każdym kroku będziecie porównywani do "papy".

d384s07

Co ciekawe, nie trzeba było długo czekać na damski głos w tej sprawie.

FUTERKO LWICY SALONOWEJ? >>

Niektóre z pań psychologów już zapowiedziały kontrbadania. Sądzą one, że podobna prawidłowość może występować w przypadku mężczyzn i ich partnerek. Według dr Lyndy Boothroyd wyobrażenie dzieci o tym, co składa się na atrakcyjną twarz jest kształtowane na wczesnym etapie rozwoju przez twarze, które dzieci najczęściej widzą wokół siebie, czyli twarze rodziców.

ZOBACZ TAKŻE: NIEKTÓRE CÓRECZKI TATUSIA MAJĄ WYJĄTKOWE DZIECIŃSTWO >>

(PAP) asw/ ls/ jjj/ (WP)serg

d384s07

Podziel się opinią

Share

d384s07

d384s07