Trwa ładowanie...

Cropp Tattoo Konwent w Katowicach

Share
Cropp Tattoo Konwent w Katowicach
Źródło: mat.pras./Cropp Tatto Konwent
d4d32ky

Katowice to tętniące serce Śląska, do którego już 20 i 21 września zjadą się miłośnicy sztuki tatuażu z całej Polski. Cropp Tattoo Konwent ugości ponad 120 tatuatorów i o wiele więcej odwiedzających. Najlepsi tatuatorzy z kraju przez dwa dni będą udowadniać, że tatuaż to sztuka malowania arcydzieł na ciele, a nie element subkultury więziennej czy marynarskiej. Przedostatni weekend września w Galerii Szyb Wilson będzie pełen atrakcji dla fanów zdobienia ciała tuszem, muzyki i pokazów artystycznych.

Wystawcy ostro wezmą się za dzierganie tuszem wzorów na skórze, chętnych do przyozdobienia ciała zapewne, jak i rok temu, nie zabraknie. Jury festiwalu w składzie: Anabi, specjalizujący się w tatuażu naturalnym, malarskim i komiksowym, Sławek Frączek, który jako pierwszy organizował w Polsce festiwale tatuażu, legenda wśród polskich tatuatorów – Karol Krawczyk oraz pochodzący ze Śląska Tomasz Gaca oceni prace tatuatorów w ośmiu kategoriach. -W każdym mieście, w którym odbywa się Cropp Tattoo Konwent staramy się stworzyć kategorię konkursową, która wiąże się z regionem, w którym odbywa się impreza i tak w Gdańsku mieliśmy konkurs na tatuaż związany z morzem, a w Katowicach zobaczymy tatuaże związane ze Śląskiem. W 2013 roku, w trakcie pierwszej śląskiej konwencji w tej kategorii zwyciężył Kazimierz "Kosa" Rychlikowski ze studia Speak In Color - opowiada Tomasz Majchrzyk, współorganizator konwentu. Dla tatuatorów organizatorzy przewidzieli jeszcze jedną relaksującą konkurencję: lutowanie igieł. Będzie to nie
lada gratka dla starszych tatuatorów, którzy przypomną sobie czasy, gdy igły kupowało się luzem, a później wymagały one lutowania. Ci młodsi natomiast będą mogli stanąć w szranki z bardziej doświadczonymi kolegami i pokazać im, że historia zdobienia ciała tuszem i jej zastosowanie wcale nie są im obce.

d4d32ky

Koncerty, tatuaże i niezły warsztat…

Cropp Tattoo Konwent to nie tylko tusz i warkot maszynek. To także dobrane klimatem do imprezy koncerty. Muzyczną gwiazdą konwentu będzie legendarna polska ekipa TUFF ENUFF. Oprócz nich na scenie w Szybie Wilson zobaczymy całe spektrum europejskich zespołów: Bombs From Heaven (CZ), Pay No Respect (UK), Reverend Beat-Man (SUI), Rob Coffinshaker (SWE), The Silver Shine (HUN) oraz polski skład Freeborn Brothers. – W Gdańsku premiera sceny dj’skiej okazała się wielkim sukcesem, ludzie naprawdę świetnie się bawili. Dlatego postanowiliśmy iść dalej tym tropem i na Śląsku też zorganizowaliśmy podobny „smaczek”, choć w nieco innym wydaniu. Tym razem postawiliśmy na warsztaty dj’skie– mówi Marcin Pacześny, współorganizator Konwentu. Każdy chętny będzie mógł poczuć jak wygląda świat zza gramofonów i spróbować tej wcale niełatwej sztuki. Adeptów skreczowania i miksowania instruować będą instruktorzy warszawskiej szkoły DJ’ingu SPINLAB, którą założyli DJ Kebs oraz dobrze znany uczestnikom gdańskiej odsłony Konwentu –
Faclon1.

Pani na linie, panie z ogniem, a panowie rysują!

Na katowickiej odsłonie nie zabraknie sceny pokazowej, na której zobaczymy jedną z najzdolniejszych tancerek burleski na świecie LouLou D’vil. Obejrzymy także występ legendarnej grupy fireshow Mamadoo oraz Aurelii Bernard, pochodzącą z Francji, niesamowicie utalentowaną artystkę cyrkową. Ponieważ śląska odsłona po raz drugi odbywa się na terenie galerii sztuki, organizatorzy w ramach konwencji zapraszają także na wystawę surrealistycznych grafik Tomasza Strzałkowskiego i kaligrafii Mateusza Wolskiego. Spragnieni dodatkowych wrażeń będą mogli posmakować sztuki tatuowania przez dzierganie tuszem bananowych skórek pod okiem specjalisty - Sasky'iego z Banana-Ink.

Kultowe cztery kółka i jednoślad

Cropp Tattoo Konwent, to wydarzenie które ucieszy także fanów motoryzacji. Podczas tegorocznej odsłony będzie można zajrzeć do jedynej w swoim rodzaju strefy customowych samochodów i lowriderów. Odwiedzający śląską edycję imprezy będą mogli wziąć udział w konkursie na najciekawszy projekt malowania ramy roweru. Nagrodą w konkursie będzie owa rama pomalowana zgodnie ze wzorem, który wygrał, a co za tym idzie zwycięzca będzie jeździł na unikatowym i niebanalnym jednośladzie.

Druga śląska edycja Cropp Tattoo Konwent, łącznie zaś 11 odsłona cyklu, odbędzie się w dniach 20 i 21 września 2014 w Galerii Szyb Wilson. Impreza jest biletowana, ale organizatorzy postanowili obniżyć cenę wstępu na niedzielne wydarzenia. – Niedziela to dzień, który najczęściej spędza się w gronie rodzinnym. Dlatego uznaliśmy, że bilety powinny być tego dnia tańsze, aby każdy mógł zabrać swoją rodzinę i wspólnie spędzić ten czas. Mam nadzieję, że pozwoli to wielu osobom zobaczyć z bliska sztukę tatuażu artystycznego i pomoże pozbyć się negatywnych stereotypów związanych z malowaniem skóry tuszem. Na każdej odsłonie konwentu obserwujemy wiele zadowolonych dzieci, które towarzyszą rodzicom – zachęca Marcin Pacześny, współorganizator imprezy.

Bilety jednodniowe w cenie 35/45 zł – bilet na sobotę i 30/40 zł – bilet na niedzielę (przedsprzedaż/w dniu imprezy) oraz dwudniowe karnety (50/60) są dostępne w sieci www.biletin.pl.

Więcej informacji o Cropp Tattoo Konwent na stronie: http://katowice.tattookonwent.pl

(( bigphoto http://i.wp.pl/a/f/jpeg/33771/plakat.jpeg #source=(fot. mat.pras./Cropp Tatto Konwent)

#size=442x625#))

d4d32ky

Podziel się opinią

Share
d4d32ky
d4d32ky