Trwa ładowanie...
Anna Wójtowicz
16-12-2016 10:32

Ćwiczenia podczas ubierania choinki. W ciągu 10 minut możesz stracić nawet 250 kcal

Trener personalny Tomasz Choiński pokazał w "Dzień Dobry TVN", że ćwiczyć można zawsze i wszędzie. Jakie ćwiczenia można wykonać podczas ubierania choinki? Ile kalorii spalił Choiński?

d97xfk8
d97xfk8

Przygotowania do świąt można połączyć z dbaniem o sylwetkę. Ubieranie choinki może pomóc spalić dużo kalorii. Wystarczy założyć wygodny strój i nastawić się pozytywnie.

Do pierwszego ćwiczenia potrzebne jest pudełko wypełnione ozdobami. Ćwicz przez 10 minut na podłodze lub na schodach. Miejsce jest zależne od tego, jaką wersję wolisz – łatwiejszą czy trudniejszą. Złap pudło w ręce i zrób duży krok. Pamiętaj o prawidłowej technice. Podczas tego ćwiczenia intensywnie pracują ramiona, pośladki i uda. Tym sposobem spaliłeś 200 kcal.

Drugie ćwiczenie odbywa się z użyciem lampek choinkowych. Rozłóż dwa komplety dookoła drzewka. Zegnij nogi w kolanach i rozstaw szeroko nogi. W tej pozycji poruszaj się wokół choinki i stopniowo zakładaj lampki coraz wyżej. Umieszczając świecidełka na wyższych partiach, uginaj kolana. To ćwiczenie świetnie rozwija mięśnie ud i pośladków. W 10 minut pozbyłeś się 150 kcal.

Wieszając bombki możesz wykonać trzecie ćwiczenie. Podziel ozdoby na trzy grupy. Dwie muszą znajdować się po obu stronach ciała, a trzecia między stopami. Wykonując „brzuszki” zabieraj po kolei z każdej kupki po jednej bombce. Ustrajanie wyższych partii choinki, wymaga więcej wysiłku i opiera się na wypadzie do tyłu. Jednak ten wysiłek kosztuje aż 250 kcal w 10 minut.

d97xfk8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d97xfk8