Trwa ładowanie...
15-11-2011 13:10

Ćwiczenia rosyjskich żołnierzy - gra w rakietkę

Ćwiczenia rosyjskich żołnierzy - gra w rakietkęŹródło: AFP
d17uo2x
d17uo2x

Ministerstwo obrony Rosji jest zdziwione doniesieniami środków masowego przekazu o planowanym zakupie przez resort w przyszłym roku 10 tysięcy rakiet do badmintona i kilkudziesięciu tysięcy lotek.

Według przedstawicieli ministerstwa, badminton nie będzie jednym z elementów szkolenia i przygotowania fizycznego żołnierzy. Rzecznik resortu Igor Konaszenkow powiedział, że "informacja o tym, że strzelcy wyborowi będą obowiązkowo grać w badmintona, jest osobistym zdaniem dziennikarza". Rosyjskie "Izwiestia" poinformowały, że wojsko zakupi w przyszłym roku około 10 tysięcy rakiet do badmintona i dziesiątki tysięcy lotek. Jako pierwsi w ramach szkolenia obowiązkowo będą grać w kometkę snajperzy.

Ministerstwo obrony buduje także boiska do uprawiania tego sportu. Dziennik powoływał się na naczelnika wydziału przygotowania fizycznego rosyjskiego ministerstwa obrony pułkownik Aleksandra Szczepeliowa, który wyjaśniał, że "podczas gry pracują te same mięśnie, które są przydatne np. przy rzucaniu granatem, nożem czy innymi przedmiotami. Szczególnie jest to ważne dla strzelców i snajperów, dlatego, że śledzenie lotki pozwala na wyrobienie mięśni poruszających oko, gra w kometkę wzmacnia serce, rozwija szybkość reakcji".

Zainteresowanie badmintonem w Rosji wzrosło po tym, jak prezydent Dmitrij Miedwiediew trzy tygodnie temu opowiedział na swoim blogu o korzyściach płynących z gry w kometkę i zagrał w badmintona z premierem Władimirem Putinem. Miedwiediew wezwał Rosjan do zainteresowania tym sportem i oświadczył, że gra ta będzie obowiązkowa na lekcjach wf w szkołach.

Inwiestia,ru/IAR/dyd

d17uo2x
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d17uo2x