Trwa ładowanie...
15-01-2016 17:40

Cytrusy i czerwone wino chronią przez zaburzeniami erekcji

Cytrusy i czerwone wino chronią przez zaburzeniami erekcjiŹródło: PAP
d445g8c
d445g8c

Przed zaburzeniami erekcji chronią mężczyzn produkty zawierające duże ilości flawonoidów, takie jak owoce cytrusowe i czerwone wino - wykazały po raz pierwszy badania opublikowane przez „Daily Mail”.

Podobne efekty można uzyskać spacerując co najmniej 5 godzin tygodniowo. A jeszcze lepsze efekty daje łącznie odpowiedniej diety z większą aktywnością fizyczną.

Specjaliści Harvard University oraz University of East Anglia przez ponad 30 lat obserwowali zachowania zdrowotne oraz stan zdrowia ponad 50 tys. mężczyzn w średnim wieku. W tym okresie stwierdzono zaburzenia erekcji u co trzeciego obserwowanego mężczyzny. Jednak o 10 proc. rzadziej one występowały u tych z nich, którzy częściej spożywali produkty zawierające flawonoidy, substancje o silnych właściwościach przeciwutleniających.

Flawonoidy występują głównie w owocach, szczególnie owocach cytrusowych, a także w warzywach (pomidorach, papryce i brokułach)
, roślinach strączkowych (np. w soi) oraz herbacie, yerba mate i czerwonym winie.

d445g8c

Główna autorka badań Aedin Cassidy podkreśla, że wcześniej było wiadomo, że flawonoidy zmniejszają ryzyko cukrzycy oraz chorób sercowo-naczyniowych, dzięki czemu chronią przez zawałami serca i udarami mózgu. Po raz pierwszy wykazano jednak, że chronią mężczyzn również przed zaburzenia erekcji.

Najlepsze efekty daje większe spożycie przeciwutleniaczy w połączeniu z częstymi spacerami, co najmniej 5 godzin tygodniowo. Ryzyko zaburzeń erekcji zmniejsza się wtedy o 21 proc. Zaburzenia erekcji powodowane są na ogół zmianami miażdżycowymi w naczyniach doprowadzających krew do prącia. U niektórych mężczyzn mogą być pierwszym objawem postępującej miażdżycy i choroby sercowo-naczyniowej.

d445g8c
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d445g8c