Trwa ładowanie...
Artykuł sponsorowany
łowienie ryb
Artykuł Sponsorowany
17-06-2022 16:07
Artykuł sponsorowany

Czas na grubą rybę – polecamy sprzęt wędkarski i turystyczny

Lato rozpoczyna się w najlepsze. Czerwiec to dobry moment na wypady turystyczne i wędkarskie. Można je z resztą łączyć! Co zabrać na wycieczkę nad jezioro? Mamy kilka propozycji! Musisz je koniecznie sprawdzić!

Share
  Źródło: Unsplash.com
dy1adol

Gruba ryba? Tylko z dobrą wędką!

Jest wiele metod wędkowania. Każdy wędkarz ma własne upodobania do sposobu połowu, a także przynęt i zanęt. Ostatnimi czasy bardzo popularne jest wędkowanie feederowe. Wędki tego typu nie potrzebują spławika, gdyż przynęta jest umieszczona na dnie zbiornika wodnego. Można używać specjalnych ciężarków lub koszyków zanętowych, które ściągają hak do gruntu. W momencie, gdy ryba zaczyna interesować się przynętą, zaczyna drgać szczytówka wędki. Jest to sygnał, który informuje o konieczności zacięcia i rozpoczęcia holowania ryby. Takie wędkowanie jest bardzo emocjonujące. W ten sposób można złowić naprawdę dużą rybę! Do łowienia gruntowego polecamy wędkę Shimano Aero X1 o długości 335 centymetrów i ciężarze wyrzutowym 70 gramów. Trzyczęściowa konstrukcja sprawia, że długość transportowa "kijka" to zaledwie nieco ponad 1,7 metra. W zestawie znajduje się pokrowiec i dwie szczytówki.

  materiały partnera
Źródło: materiały partnera

Szybki i sprawny hol – tylko z porządnym kołowrotkiem

Do wędkarstwa feederowego będziesz także potrzebował odpowiedniego kołowrotka. Najlepiej wybrać taki, który jest skonstruowany dokładnie pod ten rodzaj wędkowania. Ważna jest pojemność szpuli, gdyż w przypadku poszukiwania dużych ryb, należy rzucić czasami dosyć daleko. Powinieneś także sprawdzić moc hamulca, który jest w stanie pomóc w bezpiecznym holu ryby. Kołowrotek Genlog Dedicate Feeder Master Reel jest bardzo dobrą propozycją. Wyposażono go w 10 łożysk kulkowych i jedno oporowe. W zestawie znajduje się szpula zapasowa. Na "młynek" producent daje dwuletnią gwarancję. Kołowrotek nie jest ciężki i waży 290 gramów. To jeden z lepszych, możliwych wyborów!

dy1adol
  materiały partnera
Źródło: materiały partnera

Znajdź dużą rybę lub całą ławicę!

Czasami nic nie pomaga. Mimo dobrej zanęty i przynęty, ryby zwyczajnie nie biorą. Co wtedy możesz zrobić? Poszukać ryb w zbiorniku. Niekiedy ukrywają się one w zatoczkach lub innych miejscach, które pozwalają im odetchnąć np. od kąpiących się w jeziorze turystów. Echosonda wędkarska pozwala zlokalizować szybko ryby, a także zbadać głębokość lub znajdujące się w wodzie przeszkody. Deeper Smart Sonar Pro gwarantuje 100-metrowy zasięg przesyłania danych! Maksymalna głębokość pracy to niewiele mniej, bo aż 80 metrów. Sonda może pracować z ekstremalnie niskich i wysokich temperaturach. To świetny sprzęt, który możesz holować za łódką lub zarzucać wędką w określone miejsca.

  materiały partnera
Źródło: materiały partnera
dy1adol

A gdzie spać? Spójrz na ten turystyczny pałac!

Namiot Coleman Coastline 4 Delux to idealny sprzęt na wypady nad jezioro lub rzekę. Zmieszczą się nim aż 4 osoby. Mimo dużej pojemności, waży niewiele. To zaledwie 13,5 kilograma. Materiał zewnętrzny to poliester, którego wodoodporność określono na poziomie 10000 milimetrów. Podłoga polietylenowa także dobrze izoluje wodę i częściowo również temperaturę gleby. Stelaż wykonano z włókna szklanego, dlatego udało się uzyskać tak niską wagę całego zestawu. Po rozłożeniu namiot ma wymiary 2900 x 2000 x 4200 milimetrów. Rozkładanie nie jest trudne i można sobie z nim poradzić nawet w pojedynkę. Z takim namiotem każdy wyjazd będzie udany!

  materiały partnera
Źródło: materiały partnera

Rozsiądź się wygodnie! Krzesło turystyczne na każdy wyjazd

Na biwaku nie może zabraknąć wygodnych krzeseł turystycznych. Royokamp Lux to trwałe i wygodne krzesełko. Stelaż wykonano ze stali, a niektóre elementy łączące – z tworzywa sztucznego. Krzesło wytrzyma wagę nawet 120 kilogramów. Po rozłożeniu ma wymiary 60 x 60 x 105 centymetrów. W cenie nieco ponad 120 złotych możesz kupić krzesełko, które zabierzesz ze sobą dosłownie wszędzie. Jest lekkie, podręczne i wygodne! Możesz go używać do wędkowania, a także relaksu przy ognisku.

  materiały partnera
Źródło: materiały partnera
Artykuł sponsorowany
dy1adol
dy1adol
dy1adol
Advertisement