Trwa ładowanie...
dn2zrjk
Materiał Partnera
Styl

Czego należy oczekiwać od zegarka męskiego?

Zegarek, który będzie noszony przez mężczyznę, powinien przede wszystkim do niego pasować i odpowiadać na jego potrzeby. Musi więc spełniać określone kryteria techniczne, ale też te związane z wyglądem. O jakich wymaganiach mowa? Sprawdźmy!
Podziel się
man in an expensive suit in a tie and an expensive watch posing in the studio
man in an expensive suit in a tie and an expensive watch posing in the studio (Materiały prasowe)
dn2zrjk

Uniwersalne oczekiwania

Ogólnie męski zegarek musi się charakteryzować niezawodnymi mechanizmami i precyzyjnym działaniem. Panowie przywiązują też dużą wagę do słowa "selekcja”, więc nie może zabraknąć chronografów, wśród których można wybierać i przebierać. Mile widziana jest również koperta wykonana z wysokiej jakości nierdzewnej stali szlachetnej bądź nierysującej się czarnej, matowej ceramiki. Mężczyźni z pewnością docenią także to, że przeznaczony dla nich zegarek zachowuje czytelność również w nocy (wszystko dzięki substancji fosforescencyjnej nałożonej na wskazówki).

Liczą się też elegancja, styl, smak i klasyka. Jednak z drugiej strony nie brakuje panów, którzy poszukują w zegarkach sportowego charakteru. I tak np. sportowy styl ma bez wątpienia zegarek Carrera. Mężczyźni lubią także kwestie techniczne, więc jednym spodoba się mechanizm kwarcowy, dokładny, z baterią, którą należy wymieniać, innym – automatyczny do nakręcania. Strzałem w dziesiątkę okażą się również czasomierze szwajcarskich firm, które są przecież znane i doceniane na całym świecie za doświadczenie zegarmistrzowskie i przecieranie nowych szlaków w tym zakresie. Przykładem może tu być raz jeszcze zegarek Carrera.

dn2zrjk

Szkło i paski

Męski czasomierz musi mieć też szkło, które trudno jest zarysować. Wysoką jakość pod tym względem zapewnia szkło szafirowe. Duże znaczenie ma także to, z czego zrobiono kopertę zegarka. Modele najlepszej jakości, te z najwyższej półki, są wykonywane ze stopów metali szlachetnych. Oczywiście warto zwrócić uwagę również na pasek czasomierza. Tu do wyboru są skóra naturalna bądź sztuczna, materiały syntetyczne lub różnego rodzaju bransolety. Skóra prawdziwa lub syntetyczna to dobre rozwiązanie, kiedy panowie często noszą garnitur i uczestniczą w różnego rodzaju formalnych spotkaniach. Na dodatek jest to skuteczny sposób na pozostawienie za sobą niezatartego, pozytywnego wrażenia, szczególnie w przypadku np. brązowego paska wykonanego ze skóry cielęcej, podszytego gumą dla zwiększenia żywotności.

Z kolei pasek z materiałów sztucznych przypadnie do gustu osobom, które hołdują zasadzie "do wyboru, do koloru”, bo mamy tu do czynienia z wielością barw, ale też wzorów. Natomiast bransolety, które niezmiennie cieszą się dużym zainteresowaniem, to opcja dla panów, którym zależy jednocześnie na elegancji i charakterze. Najważniejsze jednak jest to, żeby miały one odpowiednią grubość oraz szerokość w stosunku nie tylko do przegubu, ale również i budowy ciała. Kierując się tą zasadą, przedstawiciele płci brzydkiej nie narażą się na śmieszność i unikną komicznego wyglądu.

Opcje dodatkowe

dn2zrjk

A ponieważ panowie to w większości gadżeciarze, dobrze jest, jeżeli zegarek nie tylko ma dobrą jakość i pokazuje czas, ale też został wyposażony w szereg funkcji. Mowa chociażby o możliwości śledzenia różnych stref czasowych oraz o kompasie (co docenią szczególnie osoby, które dużo podróżują), stoperze i wstrząsoodporności (funkcjonowania bez tych właściwości nie wyobrażają sobie osoby aktywne, regularnie uprawiające sport i ambitne w tym zakresie) czy funkcjach związanych z pogodą (termometr, barometr, działający alarm burzowy). Pozytywne zaskoczenie stanowi także naniesienie na bezel skali tachymetru. Dzięki temu można obliczyć średnią prędkość obserwowanego przez nas pojazdu.


dn2zrjk

dn2zrjk
dn2zrjk