Trwa ładowanie...

Czy Bill Gates zrewolucjonizuje światowy rynek... prezerwatyw?

Share
Czy Bill Gates zrewolucjonizuje światowy rynek... prezerwatyw?
Źródło: 123RF
dpvceql

Są tanie, łatwo je wyprodukować i łatwo rozprowadzać. Używa ich 750 milionów ludzi na całym świecie, przy czym liczba użytkowników cały czas wzrasta. Wielu ludzi mówi jednak, że są już po prostu nudne. Mowa o prezerwatywach, które są niemal takie same od wielu lat. Niebawem może się to jednak zmienić! Hojny miliarder, współzałożyciel firmy Microsoft, chce przeznaczyć milion dolarów na udoskonalenie prezerwatyw. Czy Bill Gates znowu zrewolucjonizuje światowy rynek?

100 000 dolarów czeka na wynalazcę "Prezerwatyw Nowej Generacji"

Można się zastanawiać, czy udoskonalanie czegoś, co zdaje się już być optymalnym rozwiązaniem, ma jakiś sens. Gates jest jednak wizjonerem i wierzy w to, że lepsze prezerwatywy staną się nie tylko doskonalszym środkiem antykoncepcyjnym, ale będą także skuteczniej zapobiegały zarażeniom chorobami przenoszonymi drogą płciową. Już teraz "Bill & Melinda Gates Foundation" oferuje 100 tys. dolarów temu, kto zaprojektuje "Prezerwatywy Nowej Generacji". Jeśli nowatorski projekt zostanie zaakceptowany - po wstępnej fazie testów - fundacja przekaże wynalazcy milion dolarów, by mógł on kontynuować swoje prace.

Jeszcze łatwiej i jeszcze bezpieczniej

Znaczna część mężczyzn twierdzi, że prezerwatywa sprawia, iż seks jest mniej satysfakcjonujący. Dlatego, by zachęcić ich do używania tego środka antykoncepcyjnego, należy poprawić komfort jego użytkowania - m.in. taki cel przyświecać ma twórcy "Prezerwatywy Nowej Generacji".

dpvceql

Jednym z największych problemów towarzyszących korzystaniu z kondomów są niedogodności związane z ich zakładaniem - to wówczas kondomy mogą ulec przerwaniu. Nieumiejętne założenie prezerwatywy może też skutkować jej pęknięciem w trakcie stosunku. Dlatego fundacja wesprze ten projekt, który zminimalizuje wspomniane niedogodności.

Twórca ma jednak brać pod uwagę także to, by doznania płynące uprawiania seksu "w gumce" były jak najmocniejsze - ma to zachęcić ludzi do używania prezerwatyw, a zatem wpłynąć na mniejsze rozprzestrzenianie się chorób wenerycznych.

Nowa prezerwatywa - także dla kobiet

Od lat dostępne są także prezerwatywy dla kobiet, niestety cieszą się one stosunkowo małą popularnością. Założeniem fundacji jest więc stworzenie nowej, lepszej prezerwatywy, będącej alternatywą dla dotychczasowych, nie zawsze wygodnych w użytkowaniu produktów. Zakłada się, że rozpowszechnienie kobiecych prezerwatyw miałoby znaczny wpływ na obniżenie się liczby nieplanowanych ciąż oraz rozprzestrzenianie groźnych wirusów - w tym HIV.

To możesz być ty!

Każdy ma szansę na zdobycie 100 tys. dolarów i współpracę z fundacją. Konkurs trwa do 7 maja i jest częścią projektu "Grand Challenges Explorations", który ma wspomagać poprawę warunków bytowych ludzi żyjących w ubogich częściach świata. Być może to, co używane jest od setek lat i zostało nieco udoskonalone (głównie dzięki nowym materiałom) w ciągu ostatnich 50 lat, zostanie teraz zastąpione czymś naprawdę rewolucyjnym.

Jeśli uważacie, że macie pomysł, dzięki któremu seks stanie się przyjemniejszy i bezpieczniejszy, to wejdźcie na strony gatesfoundation.org oraz grandchallenges.org, by dowiedzieć się więcej. Może wpłyniecie na losy ludzkości...

Puch, facet.wp.pl

dpvceql

Podziel się opinią

Share
dpvceql
dpvceql