Trwa ładowanie...
d2c9dni
Czy cudzoziemcy w Polsce czują się bezpiecznie?
x-news/Dzień Dobry TVN
Ludzie

Czy cudzoziemcy w Polsce czują się bezpiecznie?

Nazywa się Aws Kinani. W Polsce mieszka od 11 lat, prowadzi własny biznes, ma tu żonę i dwoje dzieci. Czy czuje się w naszym kraju bezpiecznie? Czy spotkał się z przejawami rasizmu?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d2c9dni

- Na początku, kiedy przyjechałem tu w 2006 roku, doświadczyłem rasizmu, ale z upływem czasu to zmalało. Pomógł fakt, że zacząłem mówić po polsku - wyjaśnia. - Niestety, od kiedy zaczął się kryzys uchodźczy, znowu sytuacja staje się napięta.

Aws ma to szczęście, że nie pracuje w budce z kebabem, tylko jest przedsiębiorcą. Jak sam podkreśla, dzięki temu zawodowo spotyka się z inną gamą ludzi – którzy nawet jeśli są rasistami, to tego po sobie nie pokazują. Jednak znajomi z jego kręgu kulturowego z nietolerancją mają do czynienia na co dzień.

d2c9dni

- Niedawno moja żona Polka powiedziała, że musimy wyjechać z tego kraju, bo widzi, że jestem przestraszony – zwierzył się mężczyzna. Powiedział też, co jego zdaniem może zmienić negatywny stosunek Polaków do cudzoziemców. - Trzeba edukować i stanowczo reagować - podkreślił Kinani.

ZOBACZ TEŻ:

d2c9dni

Podziel się opinią

Share
d2c9dni
d2c9dni