Trwa ładowanie...
29-06-2012 11:51

Czy istnieje coś takiego jak idealne męskie wymiary?

Czy istnieje coś takiego jak idealne męskie wymiary?Źródło: fotochannels.com
d4medab
d4medab

Czy istnieje coś takiego jak idealne męskie wymiary?

Siłownia to (potencjalnie) bardzo niebezpieczne miejsce. Na łamach Faceta pisaliśmy już m.in. o ryzyku urazowym, czyhającym na nierozważnych i w "zbyt gorącej wodzie kąpanych" bywalców, pisaliśmy też o stosunkowo świeżej tendencji, w ramach której ludzie zwyczajnie uzależniają się od siłowni. Z kolei innym niebezpieczeństwem związanym z popularną siłką jest wypaczenie obrazu własnego. W jaki sposób?

Otóż wielu, szczególnie młodych ludzi, wchodzi na salę z jasno określonym celem: chcą nabrać kondycji i poprawić sylwetkę. Co ambitniejsi planują dobić do estetycznego ideału - cokolwiek by to nie znaczyło - jednak z czasem zatracają się w wyciskanych kilogramach idąc ostatecznie na masę - im większa, tym lepiej. W efekcie nowym celem staje się pomnażanie wielkości swoich mięśni aż do granic możliwości...

A jak wiadomo, dążenie do skrajności nigdy nie jest czymś dobrym. Co więcej, chociaż sporo facetów robi to, żeby podrywać dziewczyny, te w większości nie aprobują "mięśniaków". Wiele ankiet dowodzi, że owszem, ładnie wyrzeźbiony facet uchodzi za "ciacho", jednak taki, który ma problemy z podrapaniem się po plecach wręcz przeciwnie. "To karykatura mężczyzny" - mówią szczerze panie.

Zastanówmy się zatem, jak powinien wyglądać męski ideał? U kobiet to nie tajemnica, od dawna bowiem złota proporcja wynosi 90-60-90. Ale jak to jest z facetami? Odpowiedzi na to pytanie udziela portal trener.pl, wskazując na wymiary, którymi powinni być obdarzeni mężczyźni. I tak przedstawiamy kolejne proponowane wielkości dla wybranych części ciała:

d4medab

- klatka piersiowa: powyżej 100 cm
- pas: poniżej 88 cm
- ramiona: powyżej 35 cm
- biodra: powyżej 90 - 110 cm
- uda: powyżej 50 - 64 cm
- łydki: powyżej 37 cm

Do tego dochodzi wskaźnik otłuszczenia organizmu, kształtujący się następująco:

- 18 - 27 lat: 10 - 15 proc. ogólnej masy ciała;
- 28 - 36 lat: 12 - 17 proc. ogólnej masy ciała;
- 37 - 45 lat: 13 - 19 proc. ogólnej masy ciała;
- 46 - 60 lat: 15 - 21 proc. ogólnej masy ciała.

Warto jednak zauważyć, że powyższe liczby mają charakter luźnych sugestii, albowiem w przypadku mężczyzn nie ma jednego ustalonego wzorca, a to z tej prostej przyczyny, że każdy z nas jest inny. Podobnie u kobiet owe 90-60-90 ma formę bardziej symbolu nader chętnie wchłoniętego przez kulturę (wyobraźmy sobie dziewczynę o wzroście 1,50 m obdarzoną "złotymi wymiarami"). Stąd, aby poznać idealne wymiary dla konkretnego faceta, radzimy skorzystać ze specjalnych kalkulatorów, które podają optymalne parametry ciała na bazie obwodu nadgarstka.

A jakie waszym zdaniem, panowie, są wymiary idealne? Pochwalcie się swoimi!

d4medab
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4medab