Trwa ładowanie...
22-07-2010 08:46

Czy można trafić do więzienia za głośny seks?

Share
Czy można trafić do więzienia za głośny seks?Źródło: Thinkstock
d2dbt0r

* 49-letnia Caroline Cartwright, która życie sąsiadów uczyniła piekłem z powodu głośnych odgłosów wydawanych podczas aktu płciowego nie pójdzie z tego powodu za kratki - postanowił sąd w Newcastle.*

Pochodząca z Tyne and Wear w północno-wschodniej Anglii, nigdzie nie pracująca pani Cartwright broniła się przed sądem argumentując, że nie może powstrzymać odgłosów mimo, że jej sąsiedzi uważali je za nienaturalne i sprawiające wrażenie, jakby ktoś ją mordował. Odgłosy były tak głośne, że sąsiedzi nie słyszeli telewizora.

W trybie postępowania administracyjnego nałożono na nią nakaz zmiany zachowania (tzw. ASBO) uznając je za anty-społeczne. Gdy jednak się do niego nie stosowała została pozwana do sądu, gdzie oświadczyła, że zakaz narusza jej ludzkie prawa.

Caroline Cartwright wraz z mężem

W styczniu 2010 r. sąd skazał ją na osiem tygodni pozbawienia wolności zawieszone na 12 miesięcy po tym, jak przyznała się do trzech zarzutów złamania ASBO.

_ - Usiłowałam zminimalizować niedogodność dla sąsiadów przestawiając się z seksu wieczornego na poranny, tak by hałas nikogo budził. Nie wydaję głośnych odgłosów celowo. To u mnie naturalne_ - argumentowała oskarżona.

Sąsiedzi byli innego zdania. 14 marca br., gdy krzyki i jęki pani Cartwright trwały przez 10 minut wezwali policję. Następnego dnia policja zjawiła się ponownie, ponieważ oskarżona nastawiła głośną, taneczną muzykę nie wiadomo, czy dla zagłuszenia odgłosów, czy po to, by sobie pośpiewać.

Przypomnijmy. Rok temu Sąd w Newcastle skazał Caroline Cartwright na karę 8 tygodni pozbawienia wolności w zawieszeniu na 12 miesięcy i nadzór kuratorski w tym samym okresie za to, że zlekceważyła upomnienia, by nie wydawała gorszących dla otoczenia nienaturalnych odgłosów w czasie seksu.

Pochodząca z Washington w północno-wschodniej Anglii kobieta trzykrotne zlekceważyła upomnienia (tzw. ASBO) będące cywilno-prawnymi nakazami zmiany zachowania uznanego za antyspołeczne. Za niezastosowanie się do ASBO grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. ASBO na okres do 2 lat wydają władze lokalne, policja i administracja mieszkań socjalnych.

Sąsiedzi skarżyli się, że hałasy dochodzące z mieszkania Cartwright i jej męża Steve'a nie dają im spać, przez co spóźniają się do pracy. Inni skarżyli się, że hałasy zagłuszają telewizję, a jeszcze inni, że gorszą dzieci.

Sędzia, który na sali sądowej odsłuchał nagranie hałasu wydawanego przez Cartwright, ostrzegł ją, że następnym razem orzeknie wobec niej odsiadkę w zakładzie karnym. Przed karą pozbawienia wolności uchroniło ją to, że przyznała się do winy i wyraziła skruchę.

_ (PAP), menonwaves_

d2dbt0r
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2dbt0r