Trwa ładowanie...
d2shkii
Ciekawostki

Czy okłamujesz swoją partnerkę w sprawach finansowych?

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Czy okłamujesz swoją partnerkę w sprawach finansowych?
(fotochannels.com)
d2shkii

Wygrana na loterii, podwyżka, premia... mówisz jej o takich rzeczach? Czy może kobiecie nie warto zdradzać całej prawdy?

"Jeśli nie wiadomo, o co chodzi, to chodzi o pieniądze". To powiedzenie, jak żadne inne - no, może poza bardziej dosłownym "pieniądz rządzi światem", pokazuje, że pieniądz... faktycznie rządzi światem. I chociaż poprzednie zdanie wydawać się może surrealistyczne, to jednak wartość, jaką ze sobą niesie jest jak najbardziej realna - a dowodzi tego American Institute of Certified Public Accountants, który zlecił ostatnio badanie obrazujące, jak kształtuje się kwestia gotówki w związkach. Co jest ważniejsze - szczerość względem partnerki, czy pragnienie posiadania?

Jak oszukujemy swoich partnerów?

d2shkii

Z tym bywa różnie. Raport opublikowany na łamach "CNN Money" pokazuje, że 30 proc. osób (kobiet i mężczyzn) przyznaje się do tego, że regularnie dopuszczają się oni tzw. niewierności finansowej względem współmałżonka, czy współmałżonki.

Najczęstsze przewinienia to ukrywanie wydatków i podejmowanie decyzji zakupowych bez wcześniejszych konsultacji z partnerem. Przy czym niektórzy mają za uszami znacznie cięższe zbrodnie - 7 proc. ukrywa premie zdobywane w pracy, czy nawet wygrane na loterii, 4 proc. posiada tajne konto (!), natomiast kolejne 4 proc. "cichcem" wypłaca pokaźne sumy gotówki ze wspólnego rachunku. Ale zbrodnia ma krótkie nogi...

W zależności od źródła, szacuje się, że od 30 do 60 proc. małżeństw kłóci się o sprawy finansowe co najmniej kilka razy w miesiącu, co automatycznie powoduje, iż to właśnie ten temat jest najczęstszą przyczyną rodzinnych waśni.

Wzorce "niewierności finansowej" - męskie i żeńskie

Ciekawą obserwację odnaleźć można na portalu Yahoo.com, gdzie zacytowano wypowiedź Barry'ego Mccarthy'ego, psychologa z Washington Psychological Center, który stwierdza, że "Pieniądze niosą ze sobą dużo emocjonalnego symbolizmu. Mężczyźni i kobiety różnią się co do zasady swojej niewierności. Panowie mają w zwyczaju ukrywanie przychodów, podczas gdy kobiety maskują wydatki."

d2shkii

Warto również zauważyć, że chociaż niektóre "białe kłamstewka", typu "Po co on ma się denerwować ceną tych butów? Oszczędzę mu...", tak jak i zbrodnie grubego kalibru, jak np. ukrywanie kont, czy premii są przykładami głębszego problemu, jakim jest brak zaufania do drugiej osoby. To z kolei świadczy o tym, że być może niektóre pary źle się dobierają, i dlatego muszą kłamać. Jak tego uniknąć?

Najlepiej jest usiąść i porozmawiać spokojnie z partnerką o naszych odczuciach względem finansów domowych i, w efekcie, wspólnie wypracować jakiś sensowny model postępowania (całkiem możliwe, że ona ma podobne odczucia w tej kwestii i również je ukrywa). Dobrym rozwiązaniem jest też "legalne" założenie kont osobistych, tzn. takich, na których partnerzy będą odkładać niewielkie, zaoszczędzone przez siebie sumy, do rozdysponowania według własnego uznania. W końcu, nawet w najlepszym związku przestrzeń - również ta finansowa - niezbędna jest do zachowania równowagi i spokoju ducha...

Dlaczego mężczyźni kłamią, a kobiety płaczą!

d2shkii

Podziel się opinią

Share

d2shkii

d2shkii