Trwa ładowanie...
11-07-2008 11:26

Czy orgazm powoduje tycie?

Czy orgazm powoduje tycie?Źródło: Jupiterimages
ddllut9
ddllut9

* Męskim okiem * Od dawna wiadomo, że nic tak dobrze jak seks nie pomaga w spalaniu kalorii. Okazuje się jednak, że nasilona aktywność seksualna – zwłaszcza kiedy figle kończą się orgazmem – może przyczyniać się do… tycia.

Do takich właśnie wniosków doszedł Ritesh Menezes z Kasturba Medical College w Mangalore. Jego zdaniem wszystkiemu winna jest prolaktyna – hormon płciowy którego poziom wzrasta po akcie seksualnym.

Jej chronicznie podwyższony poziom we krwi wiąże się z tendencją do tycia. Na tej podstawie uczony wysnuł wniosek, że im częściej baraszkujemy w sypialni, tym większe niebezpieczeństwo, że przybędzie nam kilka kilogramów.

Na szczęście zupełnie innego zdania jest odkrywca zjawiska wzrostu stężenia PRL po stosunku, Stuart Brody. Uważa on – a potwierdził to swego czasu eksperymentem przeprowadzonym na 120 wolontariuszkach – że kobiety, które częściej uprawiają seks są szczuplejsze od pozostałych.
* Męskim okiem * Taka rozbieżność pomiędzy opiniami naukowców trochę nas niepokoi.

A przecież obie teorie spokojnie można ze sobą połączyć. Naszym zdaniem wszystko zależy nie od tego jak często uprawiamy seks, ale w jaki sposób.

I tak – ci, którzy w łóżku przybierają postawę pasywną, a także wszelkiej maści zwolennicy działań autoerotycznych – tyją. A ci, którzy seks traktują jak rodzaj sportu ekstremalnego – chudną. I tyle.

(eMPi, Kabron)

ddllut9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
ddllut9