Trwa ładowanie...

Czy polscy mężczyźni o fryzurach wiedzą coraz więcej?

Share
Czy polscy mężczyźni o fryzurach wiedzą coraz więcej?
Źródło: 4gentleman.pl
d3rqms5

Mężczyźni o włosach, fryzurach oraz środkach do ich pielęgnacji i układania wiedzą coraz więcej. Łatwo możemy to zweryfikować, obserwując mężczyzn na polskich ulicach - ich włosy wyglądają coraz lepiej. Mimo to temat męskich fryzur czy sposobów ich układania oraz strzyżenia raczej nie jest poruszany w towarzystwie. Panowie nie wymieniają doświadczeń między sobą, mało tego, czasem krępują się zapytać o poradę fryzjera. Dlaczego tak jest? Czy ten temat jest krępujący?

Najwyraźniej męskie fryzury nie należą do najczęściej poruszanych tematów w męskim towarzystwie. Panowie nie wymieniają doświadczeń, nie szukają odpowiedzi u kumpla czy brata. Będąc u fryzjera, krępują się zapytać o lepsze środki do układania włosów lub ich pielęgnacji. Co więc stoi za lepszym wyglądem mężczyzn? Dlaczego coraz rzadziej jesteśmy świadkami nieładu na głowie u kumpla z pracy, chłopaka czy męża? Okazuje się, że rozmowy, które powinny toczyć się w "realu", zostały przeniesione do sieci. Tutaj ten temat jest niezwykle żywy, a w dyskusji biorą udział zarówno panowie przed dwudziestką, jak i po czterdziestce. Mężczyźni szukają informacji na stronach producentów środków do pielęgnacji włosów, na forach oraz na blogach. Czerpią inspiracje, obserwując topowych modelów czy zaglądając do serwisów internetowych.

(źródło: 4gentleman.pl)

d3rqms5

Okazuje się, że mężczyźni szukają odpowiedzi na nurtujące ich pytanie w sieci nie tylko dlatego, że ich ten temat krępuje. Powodem tego zjawiska jest brak odpowiednich kompetencji fryzjerów. W większych miastach się to zmienia, w mniejszych męskie strzyżenia jest jedynie dodatkową usługą, jaką świadczą salony fryzjerskie dla kobiet. Brak aktualnych informacji na temat trendów w męskim fryzjerstwie zniechęca panów do dyskusji. Jakie było moje zdziwienie i jeszcze większe fryzjerki, która na słowo "klasyczny pompadour" zrobiła wielkie oczy, nie wiedząc o czym mówię. Czym więc on jest?

Klasyczny pompadour, to styl strzyżenia, układania włosów poprzez zaczesanie przedniej, dłuższej części włosów, do tyłu oraz wygładzeniu lub ścięciu włosów na bokach. Styl ten został wylansowany przez kochanicę Ludwika XV, Madame de Pompadour. Stąd też pochodzi jego nazwa. Początkowo upodobały go sobie kobiety, obecnie świetnie w tak przystrzyżonych włosach wyglądają również mężczyźni. Jest on niezwykle uniwersalny, pasuje do każdego kształtu głowy oraz sprawdzi się na uroczystościach formalnych, jak i w casualu. Jest to obecnie jeden z najpopularniejszych stylów strzyżenia, występuje on pod różnymi postaciami.

Jakiś czas temu, gdy nadszedł kres "irokeza", wielu z nas, wzorując się na znajomych lub postaciach z pierwszych stron gazet, praktycznie jeden do jednego strzygło się tak samo. Dzisiaj nie tylko wiedza mężczyzn jest większa, ale też odwaga. Panowie nie boją się eksperymentować, inspirują się różnymi stylami, ale ich nie kopiują. Jest dobrze, może być jeszcze lepiej. Mam nadzieję, że branża fryzjerska dostrzeże pewną niszę i jak grzyby po deszczu zaczną powstawać stylowe, ukierunkowane na płeć męską, salony fryzjerskie na styl "barber shopów".

[

Albert Borowiecki, autor jednego z nielicznych blogów w Polsce o klasycznej modzie męskiej www.4gentleman.pl. Niestrudzony podróżnik, miłośnik włoskiego stylu ubioru i dobrego wina. ]( http://4gentleman.pl ){:external}

d3rqms5

Podziel się opinią

Share
d3rqms5
d3rqms5