Trwa ładowanie...
20-01-2012 13:11

Czy transseksualistka może zostać miss?

Czy transseksualistka może zostać miss?Źródło: AFP
d3scbnp
d3scbnp

* Wybory miss to nic innego, jak wytypowanie kobiety najpiękniejszej dla danego kraju i świata w określonym czasie. Jak wiadomo, zmieniają się trendy i gusta. Dlatego, gdy sięgniemy do archiwalnych zdjęć, aż ciężko uwierzyć, co uznawaliśmy za kanon piękna, choćby 30 lat temu... A co powiesz na to, że po koronę miss chce sięgać transseksualistka? Może za kolejne 30 lat, to będzie norma. A dziś?*

Od kilku dni brytyjskie media rozpisują się o osiemnastoletniej Jackie Green, pierwszej transseksualistce, która bierze udział w konkursie piękności Miss Anglii. Jackie Green to zarazem pierwsza Brytyjka, która dokonała zmiany płci w bardzo młodym wieku (16 lat). Jak widać przecieranie nowych szlaków to jej specjalność. Dziewczyna nie ukrywa przed światem swojej historii i opowiada szczerze nie tylko o tym, kim jest dziś, ale równie otwarcie mówi o czasach, kiedy była chłopcem.

(fot. The Sun)

d3scbnp

Jackie Green, podobno już w wieku 4 lat rozumiała, że zaszła pomyłka, czuła że jest uwięziona w niewłaściwym ciele. Jako Jack żyła do 10 roku życia, po czym zaczęła zapuszczać włosy i ubierać żeński mundurek do szkoły. W wieku 12 lat, przy wsparciu matki, wyjechała do Ameryki, gdzie poddała się terapii hormonalnej, która hamowała męskie dojrzewanie. Dopełnieniem metamorfozy była operacja zmiany płci, którą jako 16 latka przeszła w Tajlandii. W tej chwili, jak podaje "The Sun, Jackie Green jest uznawana za najmłodszą obywatelkę Wielkiej Brytanii, która przeszła pełną transformację płci.

Udział w prestiżowym konkursie piękności to dla Jackie Green okazja nie tylko do podbudowania swojej samooceny. Dziewczyna może publicznie opowiedzieć o wszystkich problemach, które dotykają osoby podobne do niej. Z bólem wspomina pierwsze lata życia, kiedy była poniżana, wyśmiewana, a nawet bita przez swoich rówieśników. Problemy z tożsamością oraz płcią to duży ciężar do podźwignięcia dla kilkuletniego dziecka. Brak zrozumienia ze strony otoczenia dodatkowo przytłaczał i w rezultacie doprowadził do 5 prób samobójczych. Dziś Jackie jest już ukształtowaną, pewną swojej wartości kobietą, i przekonaniu, "że wreszcie znalazła się we własnym ciele". Jednak droga do tego punktu była okupiona cierpieniem.

Wybory miss, nie są pierwszym konkursem, w jakim startuje Jackie. Bez powodzenia brała udział w castingu do brytyjskiej edycji programu "Top Model". Jednak nie była to zmarnowana szansa, bo właśnie tam usłyszała, że powinna ubiegać się o tytuł miss.

W polskiej edycji "Top Model" wystartowała Michalina Manos, która urodziła się jako hermafrodyta. Michalina, zyskała sympatię widzów i dotarła do ścisłego finału. Jak utrzymują "postępowcy", dzięki niej, wiele osób dowiedziało się, że w naszym społeczeństwie żyją "osoby, którym natura spłatała figla".

BL/PFi

ZOBACZ: Prawa osób transseksualnychPrawa osób transseksualnych

d3scbnp
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3scbnp