Trwa ładowanie...
20-06-2014 13:45

Czy waga twojej komórki ma znaczenie?

Czy waga twojej komórki ma znaczenie?Źródło: Shutterstock.com
dj7hop3
dj7hop3

Jaki powinien być idealny telefon komórkowy? Z całego szeregu informacji, mniej lub bardziej przydatnych, z pewnością w pewnym miejscu listy pojawiłaby się waga, a konkretnie cecha: lekkość. Czy wobec odbywającego się wśród producentów technologicznego wyścigu o miano najlepszej komórki, waga telefonu ma dziś jakiekolwiek znaczenie?

Funkcjonalność kłóci się z ideą miniaturyzacji

Producenci telefonów zostali postawieni pod ścianą. Z jednej strony chcą klientom zaoferować funkcjonalny panel umożliwiający komfortowe przeglądanie stron www i oglądanie filmów, z drugiej jednak nikt kupującemu Samsunga Galaxy Note 3 sportowcowi nie wmówi, że słuchanie muzyki na tym gigancie jest komfortowe i wygodne.

Smartfony z dużymi wyświetlaczami są cięższe od przykładowego 3,7 calowego malucha i nawet najlżejsze zastosowane do produkcji komponenty nie odchudzą ich tak bardzo, by na tym polu mogły ze sobą konkurować. Inną sprawą jest, że pewne dodatkowe funkcje telefonów komórkowych ze względu na producenckie skłonności do przesadzania straciły po prostu rację bytu: kupno jednego, uniwersalnego urządzenia mobilnego staje się poważnym problemem.

Nieporęczność ujawniła niszę

Producenci komórek zaczęli zastanawiać się, w jaki sposób zapełnić powstałą lukę. Tak prawdopodobnie powstała (czy raczej: powróciła do fazy realizacji) idea wykorzystania tzw. smartwatchów. Pierwsze wersje inteligentnych zegarków od Sony i Samsunga są już dostępne w sprzedaży: sensem ich istnienia jest przeniesienie pewnych funkcjonalności smartfonów i tabletów w stronę formy przypominającej zegarek noszony na ręce, pozostający w stałej integracji ze znajdującym się nieopodal "urządzeniem-matką".

dj7hop3

Funkcjonalności, jakie oferują smartwatche, na dzień dzisiejszy są zbieżne z tymi, jakie posiadają najprostsze modele komórek: odbieranie rozmów (przez zestaw słuchawkowy), słuchanie muzyki, powiadomienia SMS, odbieranie poczty. A ceny? Np. w Plusie Sony SmartWatch 2 w zestawie z ciekawą Xperią L można kupić już za 64,99 zł miesięcznie. Oferty są więc zachęcające - inteligentny zegarek przestaje być fanaberią, powoli fakt jego istnienia przebija się do świadomości szerszego grona użytkowników technologii mobilnych.

Czy kilkanaście gramów różnicy ma znaczenie?

Mówiąc wprost, nieznaczne różnice wagowe można śmiało pominąć przy wyborze telefonu, tym bardziej, gdy za wagą idzie zmiana wymiarów urządzenia. Cięższa komórka, smartfon lub phablet nie musi być przekleństwem. Być może przy wyborze właściwego modelu warto pomyśleć o dokupieniu do kompletu modnego gadżetu, jakim bez wątpienia jest smartwatch.

(notka PR/ac/facet.wp.pl)

dj7hop3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dj7hop3